Tomb Raider: Lara Croft Alicia Vikander

Veľmi príjemný reboot. Akurát za scenár by sa ku koncu hanbil aj ten chlapík, čo robil seriál Herkules.

Bez okolkov – Angelinu Jolie som nikdy nemál rád. V časopise o nej písali, že je najkrajšia žena na svete – ten kus plastu s veľkou hlavou. Jej filmy mi k srdcu neprirástli… a ani Tomb Raider. A teraz je tu úplne nový Tomb Raider, s úplne novou herečkou – a je to celkom do pohody film.

Inak starú hru Tomb Raider čo si pamätám, skoro nikto nehrával :) (na margo toho ako všetci ochkajú aká je to legenda). Bola to hra, čo na luxusné HD rozlíšenie (640×480) potrebovala aspoň Pentium 200 a väčšina ľudí mali staré 486ky :). Jasné, že sme radšej hrali Duka Nukema, aj keď bol už trochu starší. Na hry Tomb Raider je tu veľmi veľa odkazov (napr. scéna s lietadlom), ale kto nehral, môže mať nohy v kľude. Film je dobrá adaptácia pre úplneho začiatočníka. Aj keď film svojím lacnejším prejavom pôsobí ako jeden diel z Lovcov pokladov.

Veľkú zásluhu na dobrom pocite z nového „origins“ má Alicia Vikander, 28-ročná Švédka, ktorá hrá 18-ročnú Laru Croft. Veľmi príjemná a sympatická herečka, navyše, vôbec nerobí akože sexy pózy a nechodí v sexy nohavičkách a plavkách. Nie je preafektovaná a človek jej to padanie a skákanie trochu viac verí, keď jej nenarážajú dva obrovské airbagy do tváre. A keď začne pri akčných scénach vrieskať a vzdychať :). Jediné, čo jej neverím, že kvôli úlohe pribralo to útle telíčko 16 kilogramov na svaloch (aj keď na začiatku filmu v telocvični vidno, že má malé tehličky na bruchu). No skrátka, obsadenie sa vydarilo – aj ostatní herci, dokonca aj tí boční, čo majú iba umrieť, majú charizmu.

Film je oddychovka, ale nie je to žiadny míľník ani megablockbuster. Už výprava nevyzerá ktohovieako draho a skvelo. Akcia je v pohode, trochu toho indianajonesovania, hlavolamov… Inak, scenár je mizerný a vo filme asi nepadla jediná poriadna hláška. Hlavne miestami je to dosť hlúpe :). Zaujímavé, že aj distribútor filmu si možno snímok nepozrel poriadne,pretože píše, že Lara skončí na opustenom ostrove iba s nožom (čo si pamätám, tak nožík nemala žiadny). Film dobrý, ale do pamäti sa nevryje. Ale aspoň Lara Croft už nemá hlavu ako Stewie z Griffinovcov. A je plus, že reštart série sa drží pri zemi, to sa mi páčilo aj na Spidermanovi. Mladí sú sympatickí, keď si moc nevyskakujú.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin