Tres Tacos v Nitre

V Nitre veľa mexických reštík nepoznám, tak som navštívil túto novú jednu (vlastne to bolo tak, že vedľa v Pande ma bez rúška pani nechcela pustiť k pultu :p). Tres Tacos je hneď vedľa. Jedno bolo aj na Mostnej, ale to bolo bistro. Je to novo spravené, takže to vyzerá zaujímavo / family friendly.

Vnútri bolo cca 5-6 čašníčok, čo vyzerali ako stredoškoláčky na praxi, alebo proste tam iba postávali, lebo sa poznali? Bohvie ako to s tými stádami mládeže je. S kuchármi čo vykúkali z kuchyne a s dvomi osobami za akýmsi teplým pultom som narátal 9 ľudí… načo dovnútra vrazil nejaký svalovec čo namáhavo vliekol pivný sud, potom prišla baba, čo ten sud dvihla ako plyšovú hračku, načo sa moja matematika ustálila na 11 osobách personálu. Ak chodíte po reštikách, viete čo to znamená. Pivo si musíte vypýtať aspoň trikrát, lebo vám ho jednoducho nedonesú. Čím viac čašníčiek, tým rýchlejšie im vyšumí z hlavy nejaký chudák, čo sa krčí v kúte.

Ale to hlavné: tacos. V lístku ich nebolo veľa (to mi vyhovuje), tak som si vypýtal hneď to prvé. Bolo tam v dvoch verziách – jedno za 6 eur a vo verzii za 9 niečo eur. Žmurkol som na čašníčku: to je menu, však? Dúfal som, že dostanem aj hranolky. Ale dievčina na mňa tiež žmurkla: to neviem, čo je. Dajte si to prvé. Tak som si dal to prvé.

A teraz to najlepšie z mexických reštaurácií. Všetky majú lístky popísané brutálnymi španielskymi názvami. Tacos, čo mi doniesli, malo v sebe mäso, kapustu a ryžu. No vážne – ryžu v tacos, to som ešte nedostal. Aby nedošlo k mýlke, ja mám mäsíčko s kapustičkou a ryžou veľmi rád, dokonca spomínané tacos nehodnotím zle. Akurát ho mohli nazvať Taco Školská jedáleň. Čakal som nejaké jalapeňos papričky a všelijaké ondaté mexické výmysly a miesto toho poctivá domáca kuchyńa od babičky zabalená v placke :P.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin