Ostravar Rufus

Toto je veselý príbeh, v ktorom sa nešibe korbáčom – aktivisti môžu  ostať pokojní. Chcel som ochutnať tri veľkonočné trinástky. Aj aj som ochuntal – akurát nie je úplne jasné čo.

Na hlavnom obrázku je trinástka Rufus z pivovaru Ostravar. Už druhý rok ju navarili v limitovanej edícii, ktorá nemá ísť do fľašiek a má vydržať do cca Veľkej noci. Polotmavý špeciál. Pre milovníkov jantárových špeciálov skvelá vec. Je relatívne hutná, pena sa drží ako minister svojej stoličky a chuť je veľmi sladová.  Padol mi do oka (resp. do útrob) a tak som ich pre istotu poslal dole viac. Načapovali mi ho v nitrianskom Čudnom Pohľade.

A potom je tu niečo, čo veľmi neslúži ku cti trnavských krčiem. Vybral som sa aj na veľkonočnú krušovickú trinástku. Kde inde by ju mali mať ako v Krušovice Pube (na mape ju mali mať tu a ešte v bowlingárni v nákupnom centre, kam chodiť na pivo je predsa len trochu mimo). Barmanka pozrela dosť ohromene, že si pýtam trinástku… mali len obyčajnú dvanástku a desinu.

Nuž a ešte bizarnejší zážitok v pivárni Depo. Pivo bolo vynikajúce. Veľmi horké, zbavené všetkých tých citrusových radostí, ktoré nám doba nadeľuje. Akurát netuším, čo som to vypil… rozmýšľam nad tým niekoľko dní (vážne) a stále neviem. Na pohári a na účtenke bolo napísané iba Voľba sládkov. Voľba sládkov mala byť tento mesiaca Velikonční zlatá trinástka od Masteru.

Lenže. Čašníčka mi povedala, že to pivo je… pozor: Voľba sládkov Frambor nepasterizovaná trinástka. Presne tieto slová v tomto poradí použila. Tak a z toho som jeleň. Ten Frambor má byť Strong Bitter, špeciálne hutný a horký ležiak (čo aj bol). Akurát Master mal byť zrovna tiež dosť horký (EBU nad 30). Podľa farby nie je šanca zistiť, čo je to za pivo, keď to nepoznám. Skôr medený Frambor ako zlatý Master… ale. Grafici čo vyrábajú reklamy pre pivovary sú šibnutá kasta idiotov, čo radi ťahajú jazdce vo Photoshope, čoho výsledkom je, že žiadne pivo na letáku sa nepodobá na seba v realite.

A pivovary stále chrlia nové a nové názvy z mikroskopicky pozmenených receptov – ani divá sviňa sa v tom nevyzná. Čiže niečo som vypil, chutilo mi to, ale netuším čo to bolo :P.

Voľba sládkov alebo aj nie

O autorovi Zobraziť všetky články

admin