Rise of Azshara Arrives June 26th, 2019!

Hm, hm, ďalší ročník, keď sa mi nepodarilo sa normálne zúčastniť pivného pochodu… tak len pár zastávok, aby sa nepovedalo.

Gambáč na Amfíku. Štart a cieľ bol tentokrát na Amfíku, kde je veľký priestor a tiež nie je moc krčmovitý, dokonca mi to vnútri pripadá ako čisto kaviareň pre mamičky s deťmi. Nuž ale čo – iné veľké pivárne sa tohto roku na trnavskú mapu nedostali (prečo, to radšej riešiť nebudeme). Gambrinus desiatka (hore na obrázku) je to najgenerickejšie pivo, ktoré existuje… na druhú stranu, na obed, keď sa priplazíte v 30-stupňových horúčavach pôsobí akékoľvek pivo ako Ambrózia :). Hrali Turbo, Opus a Queen a bolo to super… a keď začalo dáke housdisco, prišiel čas opustiť zastávku!

Beskydská desítka v Depe.

Depo a Beskydská desítka. V Depe bola výborná nálada, dáka partia tam bliakala Tublatanku a ehm, Elán. Beskydskej desítke (v nesprávnom pohári) za euro päťdesiat nič nevyčítam – aj tento mok sa lial do gágora ako v znelke o Maji.

Lokal Pub Medové Vŕšky

Lokal Pub Medové Vŕšky. Hm, subjektívne asi najslabšia zastávka. Lokal Pub je podnik s najlepšími pivami, čo dbá na svoju pivnú povesť. Preto je veľmi zvláštne, keď dostanete čpavkové nedobré pivo…. Vŕšky sú výborná značka, medové pivo malo byť asi dosť nasládle, bohužiaľ bolo chytené. Navyše, uprostred pitia mi padol do oka zaujímavý fakt – asi dve desiatky ostatných zákazníkov mali všetci sklenené poháre. Len ja som dostal do plastu. Eh. Hrala Abba a keď začalo dáke raphouse techno, tak som vypadol von.

Plzeň v Radničnej pivárni

Plzeň v Radničnej pivárni. Čo napísať o Plzni, ktorú tu majú na štandardne dobrej úrovni… hádam len to, že ju čapovali z auta vonku a že táto Piváreň, ktorá má zboku stále nápis Vináreň a ešte donedávna to bola cukráreň je asi najväčší podnik, čo kývol na podmienky organizátorov pochodu :). Nejakí Aziati si tu bez hanby fotili všetkých naokolo, tak som si odfotil aj ja ich. Hrali nejaké ľudovky – tlmene. Vedľa ma nejaká pani namotávala na vernisáž na radnici… vysvetil som jej, že v takomto počasí sa musí ísť na pivo :P. Mimochodom, na Nádvorí oproti bol Rum Festival, vážne úžasný dátum na to zvolila táto partička elitárov so svojími piatimi fľaškami rumu.

Krušovice na Starej Pošte

Krušovice na Starej Pošte. Tento podnik je zaujímavý tým, že nemá ceduľu s názvom na priečelí budovy, takže neskúsení cudzinci docela dlho pred ním stepovali s mapou v ruke :). Pivko – obyčajné Krušovice. Prinútilo ma to zamyslieť sa nad tým, že na veľa špeciálov alebo zvláštností som na pivnom pochode nenarazil. V podniku Kamináč (na ceste na Kamenáč) navarili špeciálne pivo trnavské Oné… akurát tá prevádzka bola pešo mierne v prdeli, takže nehrozilo, žeby som tam šiel. Najmä počas dňa, čo taxíky hlásili 30-50 minútové príchody :). Evidentne nejeden účastník pochodu mierne podvádzal :P. Na Starej Pošte hralo niečo ambivalentné, čo nedokážem popísať.

Gambáč v Čajke
Gambáč v Čajke. Aspoň tá Čajka je stálica. Gambrinus v pohári konkurenčnej značky, ďalšia generika… akurát na tých pípach nemali nič zvláštnejšie.  Hral nejaký Indie rock z rádia (alebo to možno bola štadiónová kapela, len som to nepoznal :)).

Bernard v Rotunde Spiegelsaal

Bernard v Rotunde Spiegelsaal. Ach, a opäť ten Bernard. Jediná výhoda tej rotundy je, že je ako fotoateliér a je tam vnútri pekné svetlo :). Inak, hrali It’s Raining Men, potom I’m so excited, Cotton Joa, Safri Duo… a došlo nakoniec aj na Hříšňák. Zrejme rátali, že zákazníci už budú v stave, že im je všetko jedno. A keďže som sa už ponáhľal preč, tak som na záver buchol ešte Vandala od Žiwella – a ako vidno na obrázku výčapník sa ponáhľal tiež.

Rotunda Spiegelsaal Žiwell Vandal

O autorovi Zobraziť všetky články

admin