Thatbunny streamerka

Keď sme teraz tak dlho doma, zablúdim sem-tam na Twitch – streamovaciu platformu, kde sa väčšinou pozeráte ako sa niekto hrá na počítači. Ale nie vždy – to je na tom tiež zaujímavé. Je tam kategória chat, kde sa zmestí všetok zvyšný lesk a bieda. Mám napríklad rád majstrovstvá v pilovaní motorovou pílou, ale to už odbáčam.

Naspäť k Twitchu. Jednak je to super vec, a jednak dokáže byť neuveriteľne debilný. Za deň sa vám napríklad pokúsi 200-krát prehrať jednu a tú istú 30-sekundovú nepreskočiteľnú reklamu. V iných krajinách to je možno otravné, lebo je tam viac reklám, na Slovensku púšťajú len jednu – a keď tie videá prepínate, tak sa celý systém poserie a tie debilné reklamy sa začnú reťaziť. Sajfa a jeho posratý telefón. Extrémna kravina.

Druhá výtka je, že Twitch má zvláštne pravidlá – som si istý, že cez neho teroristi predávajú zbrane a biele mäso, ale na druhej strane vás doživotne banujú za banality. Nemá cenu sa nad tým pozastavovať, ani písať do chatu čokoľvek na čo treba, aby mal príjemca aspoň 75 IQ. Poďme radšej k typom streamerov, ktorých som počas niekoľkých mesiacov dešifroval (preskočíme hráčov Wowka, Lolka a Fornite).

Tretia vec, že Twitch je starý dobrý Pokec. So všetkou tou mentálnou výbavou, drámou a jednosmerkou ľudskej civilizácie.

Amouranth

Amouranth. Doporučil mi ju samotný Twitch pár sekúnd po tom čo si vytvoril účet. Neviem prečo. Odvtedy ju tam proste mám. Amouranth žije iba na streame, je to ako Truman show, ale dobrovoľná. Amouranth má veľkú svalnatú zadnicu, ktorú každý deň zvečňuje na svojom Instagrame a často vidíte, ako ju trénuje vo fitku alebo tancuje videohry (vtedy má ten trpiteľský výraz aký majú baníci, čo fárajú v piatok poobede). Keď cez leto grilovala pri bazéne, stále sa zohýbala pre uhlie, takže jej zadnica v bikinách vypĺňala celú obrazovku. Pokiaľ viem, nikto sa nesťažoval. Na streame dokonca aj spí, ako vidno na obrázku – drichme, inkasuje príspevky a pozoruje ju pri tom 3000 užívateľov.

Gambler. Zanedbaný zlepený chuchvalec, ktorému sa dávno vypálila posledná žiarovka a ktorý netuší, koľko je hodín a kto je zrovna prezident. Krčí sa v tme s piatimi divákmi a šomre niečo, že sa musí držať systému. Potom v online pokri čosi zacinká, gamblerovi ubudne väčšia suma než zvyčajne, načo začne chudák zavýjať a vy si domyslíte, že trpí, lebo sa zase nedržal systému.

Claudy smažka

Smažka. Hrá, ale veľmi ju to nebaví. Preberá tri témy: penisy, vagíny a luxusné dovolenky. Obecenstvo má veľmi živé a často ho musí napomínať, aby ruky ostali na stole. Málokto má také vzrušujúco rezané lícne kosti. Potom to prišlo. Začne variť – cesnak s cibuľou a cestovinami. Cesnak napilovala asi tak na 30-krát – je to problém s obrovským ajfónom v ruke. Mussolini by to aspoň pokvapkal citrónom. Táto streamerka pôsobí svojím tónom ako zlatokopka, ale niečo tu nesedí.

Aziatka v kuchyni

Aziatka v kuchyni. Dve hodiny stojí nad panivcou, krúti bokmi a po dvoch hodinách zahlási: „Prečo mi nikto nepovedal, že do toho majú ísť vajcia?“ Komunitný humor. Máte sa skrátka pozerať a dať follow na Instagram.

Veľký streamer s Česku. Pokojný chlapec s veľkými príjmami, čo sa hrá do štyroch rána a 3/4 jeho interakcie s chatom spočíva v cenzúre rasistických vtipov a veľmi preto trpí. Trpí hlavne preto, že musí cenzurovať najmä sám seba. Na Twitchi je proste zakázaná akákoľvek politika, dokonca aj tá pepíčkovsko-redneckovská.

Vegánka s modrými vlasmi. Raz sa jedna hráčka (ktorá mi bola sympatická, lebo robila nejaké tutorialy a neprišla mi, že je taká hlúpa ako väčšina streamerov) opýtala: „Tak aká ja vaša novoročná tradícia?“ V dobrom rozmare som napísal, že zabijeme prasa a potom ho zjeme. Bum – do pár sekúnd som dostal doživotný banán. Slečna zmodrala aj v tvári a ešte polhodinu o tom rozprávala. Doteraz netuším, kde som spravil chybu.

Drunk streamer

Drunk streamer. Toto je veľká sranda – točiť ruletou a chľastať potom výberové patoky z Lidla. Drunk streamy má každý rád, jediný, kto ich nemá rád sú frajerky drunk streamerov (po pár panákoch sa menia na šarmantné asistentky, ktoré nechcú ísť na kameru). Alkohol ma čarovú moc – vytiahne z vás pravdu. Takže metalista, čo najskôr točí gore a black začne k ránu púšťať juhoslovanskú dychovku a pozná texty Twinsiek. Mimochodom, drunk streamy vysielajú aj meter štyridsať vysoké osemnásťročné dievčiny. Je to ale dosť smutný pohľad – nie je na tom nič srandovné, slečná sa odpáli a potom je to dosť depresívne a komorné.

Drogový dealer. Nad ránom na kanál menšieho streamera prikvitne skutočne veľká Celebrita a nastane pozdvihnutie. Celebrita niekoľkokrát zdôrazní, že sem chodí svojou prítomnosťou podporiť menších a MENEJ ÚSPEŠNÝCH. Mládež zabáva celebrita historkami z Dubaja a z Telerána a že pozná slovenskú speváčku, čo má meno ako palác, v ktorom žije anglická kráľovná. Nakoniec Celebrita šibalsky zažmurká a spýta sa omladiny, či už vyskúšali tvrdé drogy. Keď sa mladí zarazia, tak Celebrita vyhlási, že každý by mal vyskúšať tvrdé drogy “aby vedel aké to je” a zase počujete ako do mikrofónu šibalsky žmurká. Ostatne, však ani v pravidlách Twitchu sa nepíše, že by mladí nemali vedieť aké to je, no nie?

Obézny bohém. Dokonca aj 20 stálych divákov dokáže stremerovi zabezpečiť príjem, aby prežil. Taký 150 kilový streamer potom nemusí vytiahnuť päty z domova – doslovne. Sedí, hrá, v kuse popíja pálenku a kŕmi sa vecami, ktoré by doktora Bukovského zabili už len svojím zápachom. Takýto život je trochu nudný, tak si ho chlapík spestruje 2 alebo 3-dňovými streamami. Proste streamuje 50 a viac hodín v kuse. Na konci už chudák nevníma, nechápe a vy máte pocit, že už na neho siaha zubatá. A áno, pár streamerov na to už zomrelo. V priamom prenose. Preto je pravidlo o sebapoškodzovaní v skutočnosti jediné pravidlo, o ktoré sa Twitch naozaj zaujíma, našťastie, jeho zamestnanci nevedia cudzie jazyky, takže je to vlastne jedno.

Felan streamerka

Dievčatá, čo sa maľujú. Zlé jazyky im hovoria omietkoví démoni, ale nebuďme zlí. Ony sú na seba ešte horšie. Poznajú sa medzi sebou, často streamujú spolu, cukrujú sa – a potom po sebe metajú atómovky v hnusnej ohováračskej megavojne,  v ktorej sa neberú zajatci.

Ceckatá streamerka

Dievčatá, čo si maľujú cecky. Príjemný typ streamu, je ich docela dosť a baby sú kreatívne. Viete si predstaviť lepšie strávené popoludnie ako sledovať dievčinu ako si maľuje svoje silikónom vylepšené vaky?

Dabingová herečka. Sú herečky, ktoré prerazili v dabingu. Respektíve nahovorili nejakú ikonickú postavu vo videohre a odtiaľ sa odvíja ich sláva, ktorá im na Twitchi prináša slušnú sledovanosť. Pokiaľ viem, dal som follow na dve také osoby, obe sú v pohode a obe sa v pravidelných intervaloch rozplačú a prakticky nervovo zrútia (bez nejakého predstierania). Pritom taký kanál, kde máte 3000 a viac užívateľov naraz sa oplatí asi oveľa viac ako hrať sem-tam v nejakom seriáli.

Eskamotér. Niektoré hry sú ich plné – chalanov, čo robia Big time show a po rokoch s dvomi fanúšikmi im stále nedochádza realita. Úprimne? Toto je najrozšírenejší typ streamera. Poznám ich strašne veľa a občas niektorému napíšem do chatu, aby mal radosť. Je tragédia nepochopiť omyl, ale ešte väčšia tragédia je robiť drámu pre nikoho.

Pifa

Pifa. Občas sa kanály spoja do jedného. Väčšinou, keď sa hrajú tímové hry, ale tieto spojené chaty sú tiež úžasný revert butthurt. Ako napríklad tuná, keď sedem streamerok a jeden obrázok (?) radí chlapíkovi vľavo dole. Trochu neprávom som označil streamerov za hlúpych – v tomto prípade na obrázku streamerky veľmi presne rozobrali chlapíkove problémy, prečítali ho ako knihu a docela drsne o ňom vyjavili pravdu celému svetu :P. Najaktívnejšia bola tá Missy v strede – má najväčšie cecky, takže je aj najkomunikatívnejšia. Aj ban je u nej narýchlejší.

 

O autorovi Zobraziť všetky články

admin