17's BAR

Druhý krát prišla na majiteľov krčiem, reštaurácií a prevádzok pohroma: vláda im zavrela podniky a pre istotu okamžite prijala zákon, že nikto ju nemôže žalovať o odškodnenie. V marci bolo zatvorenie kompletné… a v októbri sa tvárime, že len čiastočné. Letmý pohľad do zimy a dažďa von nám však napovedá, že ide o žart. Kto by sedel v kose na terase? Vydal som sa na prieskum. Pre istotu hneď v prvý deň ako opatrenie začalo platiť.

Prešiel som sa bratislavským centarom – nikde nič. V tých desiatkach pascí na turistov sedelo asi tak 6 ľudí dokopy… Ak sa im ďalej točí nájomné a energie, tak sú v slušnom prúseri. Je to príjemné, také prázdné centrum na jednu stranu, človek sa konečne prejde v pokoji – ale na pivko si veľmi neskočí.

Nakoniec som našiel jednu terasu – na Hviezdoslavovom námestí,  17’s BAR, je na hlavnom obrázku. Mali tam totiž 2 plynové ohrievače. Tie sa pokúšalo mnoho krčiem dostať do módy tak pred 5 rokmi, ale každý to vzdal – musí to kúriť ako bláznivé, aby to bolo cítiť. A návšteníkov musí byť hromada, aby sa to zaplatilo. A prečo by ľudia sedeli vonku, že. Nuž, dnes je situácia iná a ohrievače nikto nemá, ale si vyrátal, že kašlať na ne.

V tom  17’s BAR majú vonku len 4 stoly, a všetky boli obsadené – jediná živá krčma čo som našiel. Majú tu aj jedálny lístok, ceny pizze v norme, platiť kartou sa nedá. Dokonca tu boli aj dvaja Indovia, po dvoch pivách ako bomby. Jeden sa užasnuto spýtal čašníka: How you speak English?“ A čašník sa hrdo vypol: „I was in London!“ Pri vedľajšom stole sedel zas dáky expert, ktorý vysvetľoval, že hákové kríže sa neoplatia kupovať v Bratislave, lebo v Prahe ich majú za 400 euro. „Ale už som 5 rokov to nemal, lebo mi to je blbé,“ hovorí jeden. „Náramok?“ pýta sa druhý. „Nie, bracelet,“ odpovedá prvý. „Miesto kravaty!“

Viem, že sa nepatrí počúvať, ale niekto odišiel na záchod… a čašník stráži, aby len jeden hosť mohol sa vyprázdňovať naraz. A ten týpek tam bol 15 minút… skoro mi roztrhlo mechúr.

Pena na Guinessi

Ešte sem dám obrázok Guinessu v bratislavskom Irishi :). Veľké víťazstvo – konečne aj mne nakreslili do peny obrázok :P. Irish je podľa mňa jediné pivo, čo sa oplatí piť v zime – írske počasie – írske pivo. No a dole obrázok z trnavského Irishu… hmmm…. jediný človek vo vetrovke. Síce otvorené… ale sudy sa neoplatí narážať. Prázdno. Nikde nič. Z chladničky vám niečo dajú, ale len z princípu.

Terasa v trnavskom Irishi

Zhrnuté: nechcem napádať opatrenia ani vládu, je mi jasné, že ten Covid nevznikol na území Slovenska a čo som pozeral, aj v Kanade to berú už dosť zle. A tam sa vraj nikto nikdy nesťažuje. Ale zavreté krčmy mi rvú srdce na kusy… No nič, nakaziť sa hnusobou budeme musieť inde.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin