VIECC 2016

 

Kto by to bol povedal, že VIECC mal zatiaľ len dva ročníky? Za ten rok urobili organizátori neskutočný progres, vidno, že tržby z prvého roku neprepíjajú v krčme (ako sa to stáva inde).

Tak za prvé:
– výstavná plocha sa zdvojnásobila. Tam kde boli predtým iba šatne, dali artistickú aleju s merchandisingom…skrátka viac pľacu a menej tlačenice. A ako v Brne – ohromne to pomohlo. Dokonca tam bola aj škatuľa s nejakými starými nemeckými mangami… zadarmo – a dav ju nerozobral za dve minúty.
– rady sú síce dlhé, ale dá sa v nich pohodlne predbiehať. Keď sa nikto nesťažuje… tak čo :).
– Sedmá z devíti si pýtala 70 euro za fotku, ha-ha-ha. Nehovorím, že za 70 euro má mať ponuku ako dievčatá pri Slovnafte, ale predsa len – však ani nebola kapitánka na Voyageri. Mimochodom, vedeli ste, že ju kamera takmer nikdy nezaberala zozadu? Pretože si nezapínala tie svoje obtiahnuté sci-fi oblečky.
– Chlapík pri káre s nápojmi si pýta euro za deci minerálky. Človek by sa aj zasmial… tými suchými dopukanými perami. Btw, aj pivo tam mali mizerné a predražené.
– Yaya Han naživo! V skutočnosti je nejaká maličká… aj jej najväčšie prednosti sú v skutočnosti nejaká menšie, hm, hm, asi pri fotení dosť pracujú s perspektívou a náklonmi.
– Hodor, strašne ukecaný chlap. Za dvadsať eur sa s vami baví, len mu tak ústa lietajú a nos krivie. Je potetovaný aj na hlave a musí ho strážiť SBSkár (uznajte – chlap, čo má dva metre a hanbí sa fotiť zadarmo). Dostať sa k nemu mohol každý, pretože sedel úplne na kraji zóny pre hostí :).
– Billy Boyd, Hobbit z Pána Prsteňov síce spieval ale dosť neskoro. Zrovna keď som sa k nemu blížil, odišiel si prepúdrovať nos na WC. Škoda no. Aj tak tam vlastne bol len ako náhradník za Gimliho.
– CZ & SK cosplayerov bolo tento ročník hodne. Zopár desiatok cosplayov, pričom až štyri slovenské cosplayerky sa zúčastnili aj súťaže, dokonca padla aj nejaká cena. No toto.
– jeden vagón v metre mal na sebe veľký nápis Bratislover. Starý cisár František Jozef, ktorý bol proti jeho výstavbe povedal, že podzemie má patriť mŕtvym… a možno mal pravdu.

Celý album z akcie tu

CZ & SK cosplayers on VIECC 2016

O autorovi Zobraziť všetky články

admin