Pamela Anderson - Baywatch

Pamela Anderson - BaywatchZlé jazyky tvrdia, že dôvody sledovať Baywatch boli vždy len dva a oba nadskakovali na hrudníku záchranárky Pamely v Červených plavkách.  Skalní fanúšikovia ale vedia, že to nie je pravda a na prvom mieste boli vždy príbeh a posolstvo.

Nemáme síce rubriku Celebrity, ale Nostalgia sedí na Pamelu Anderson ako uliata. Však dnes je CJ z Baywatchu retro skoro ako Erika Eleniak (navždy číslo jedna v našich srdciach).

Naša lektorka umelého dýchania a masáže srdca sa pomaly dostáva do veku, keď slovenské ženičky už začínajú odkladať korunky na pohreb a voliť predsedu. Pošlime teda aj Pamele pomyselnú ružičku a porozprávajme jej prerobený vtip od Andera z Košíc, ktorý ho zase prerobil z knihy Tisíc a jeden vtip z roku 1969.

Emdéžet, alias Medzinárodný deň žien existuje už od roku 1910, ale supražetky o ňom snívali už skôr. Nie je pravda, že tento sviatok vynašli muži, aby im ženy dali (pocit domáceho krbu). Odhlasovala si ho Medzinárodná ženská konferencia s tým, že by nebolo od veci, keby sa výdobytky civilizácie týkali aj tej časti ľudstva, ktorá sa neškriabe na verejnosti v rozkroku. Na začiatku boli dánske krajčírky a svoje v podstate dosiahli. Dnes sa už v Európe nešije. Šije sa v Číne či Indii. Sny bangladéšskych žien o 60 dolárovej mesačnej mzde sa nás netýkajú, pokiaľ sa obrázok na tričku nezošúcha prirýchlo.

Viete, že Pamela začínala v Kutilovi Timovi (alias Home Improvement sitcom od Disneyho)? Hoci hrala len showgirl, už vtedy vedela čo od života chce a akú veľkosť lopaty potrebuje, aby sa k tomu prekopala. Určite si pamätáte ako stále bežala po pieskovej pláži, hádzala sa do vĺn, alebo pozorným zrakom študovala more pohrávajúc sa s Loganovým plavákom (možno mala aj svoj, teraz neviem presne, či mal každý záchranár svoj vlastný, alebo mali spoločný na veži).

Kutil Tim a Pamela Anderson

Také hviezdy ako Yasmine Bleeth alebo Carmen Elektra vtedy len zbierali odrobinky, čo ostali po Pamele (no dobre, možno by sme poslali ružičku k MDŽ aj Yasmine). Nakoniec došlo aj k „onomo“ slávnemu videu s Tommym Lee, jedným z dvoch multimediálnych pilierov internetu, bez ktorého by Sieť dnes nebola taká ako je (druhý pilier položil Braňo, keď zistil, že videá sa dajú embedovať na stránky).

Aj Pamela sa venuje politike. Dlhé roky je aktívna v Hnutí za ochranu zvierat, ktoré vždy rada podporí nejakou tou animálnou fotkou. Okrem amerického občianstva si drží aj kanadský pas. Je presvedčená demokratka a sníva o nej Borat.

A teraz pozor, Pamela sa vyjadruje aj k medzinárodným konfliktom ako kedysi aktivistky, čo si vydupali MDŽ. V auguste 2008 napadli Rusi Gruzínsko, reku, agresívni Gruzínci chceli napadnúť Rusov, alebo tak niečo. Vtedy republikánska kandidátka na viceprezidentku Sarah Palinová napísala na Facebook, že Putin v dohľadnej dobe napadne aj Ukrajinu.  Likovalo to 70 tisíc ľudí a 16 tisíc to zdieľalo. Všetci sa smiali, aké je to smiešne. Veď Palinka ani nevie ukázať na mape, kde tieto štáty sú a politike sa učila na aljašskom hokejovom štadióne. A vidíte, dnes sa smeje zase ruský prezident, že vojaci, čo vpadli do Ukrajiny nie sú jeho, ale keď sa naštve, tak to tam  na jeho rozkaz pozametajú.

Pamela na to vyhlásila, že nevie Palinovú vystáť. Doslova uviedla: „She can suck it!“ A noviny prajúce demokratom vytlačili dve ilustračné fotky vedľa seba ako sa Pamela usmieva a Sarah zmätene mračí. Kde sú tie časy, keď sa účes Stefanie v Baywatche zmenšoval a košíčky CJ zväčšovali. Keď seriál vydržal päť sérií bez konfliktnej postavy, lebo nebolo treba, však načo, keď Pamela nahodila svoj piesočný beh.

 

O autorovi Zobraziť všetky články

admin