Wizardry MMO

 

Slobodní bojovníci a mágovia, hláste sa v krčme Gilgamesh v Kingdom of Dement. Hľadajú sa pomocné sily, ktoré rozlúsknu najzamotanejšie dungeony. Pozor, toto nie je preklep. Kráľovstvo Dementa v ohlásenej Wizardry Online skutočne existuje a je súčasťou sveta Athlas.

V Japonsku síce Wizardry online už hrajú, ale na E3 v Los Angeles, prezentovali hru ako novinku, tak to berme tak aj my. V Európe a Amerike by mala hra vyjsť v tomto roku, bude sa dať hrať zadarmo (F2P).

Séria Wizardry má už vyše 30 rokov. Japonský výrobca Headlock Games (pôsobiaci pod vydavateľom Gamepot v rámci konzorcia Sony) prinavracia hranie RPG ku koreňom hardcore.

Kým všetky MMORPG hry sú dnes tlačené k ľahkej obtiažnosti, aby to zvládli hrať aj americké babičky, Wizardy ide presne opačne. Pri hraní tohto tu zrejme dôjde na rozbíjanie klávesníc.Objavuje sa tu magický termín – permanentná smrť, čiže Game over nadobro. Vývojari radia hráčom pri beznádejných situáciách dať sa na útek, no skôr či neskôr si príde smrť pre každého. Každý dostane možnosť oživiť sa, ale nie každému sa to musí podariť alebo bude mať pri sebe potrebné predmety.

Môže vás síce oživiť druhý hráč, ale potom vás môže veselo znovu zabiť a obrať o vašu výbavu.Iba v meste bude PVP brané ako zločin.

Dungeony majú byť ťažké, tak ak bolo zvykom pred dlhými rokmi. Japonci chcú osloviť iba komunitu hardcore hráčov, nechcú sa ruvať o kostičky na masovom trhu.

Dungeony budú komplikované a nelinárne labyrinty. Vývojari z nich odstránili aj minimapy, či nápovedy ku questom – čiže preskúmavanie bude naozaj doslovná vec.

Ďaľšou vecou bude rozvíjanie postavy podľa svojho uváženia – na toto sme pri dnešných tuctových MMORPG už zabudli – že voľakedy sa ručne pridávali bodíky do štatistík.

Mimochodom, hra má byť temná a má pripomínať európsku gotiku. No, keď vidíme obrázky s malými farebnými dievčatkami s copíkmi, hneď je nám jasné, ako si tí Japonci gotiku predstavujú :).

O autorovi Zobraziť všetky články

admin