Wolf Riders Cup Sereď štvorkolky

Videl som plagát – nebolo na ňom uvedené miesto a presný čas (ale tak to býva) a mal som cestu okolo. Tak som sa zašiel pozrieť.

Ten kto býva v nejakej „countryside“ určite pozná nejakého maníka so štvorkolkou alebo aspoň motorkou. Štvorkolky sú väčšie, stabilnejšie, ale stále sa s nimi dá vyvádzať do sýtosti. Teda, ak máte dráhu, napríklad bývalé vojenské cvičisko, ako to v Seredi. Na neupravených brehoch Váhu by sa veru našlo viac podobných priestorov.

Štvorkolky počuť zďaleka, ale domáci na vychádzke na slniečku veľmi nevedeli, že nejaké preteky vôbec sú – malo to nádych klubovej akcie pre nadšencov. Aj labute na blízkom bágrovisku sa tvárili flegmaticky vyrovnane, na to, že im okolo jazera prdia v plnej rýchlosti pretekári :P. Aj úplný neznalec ako ja si musel po chvíli všimnúť veľký rozdiel medzi súťažiacimi. Niektorí si to švihali na plné gule aj cez vodnú priekopu, iní boli opatrnejší. Vidno, že ide viac o srdcovú amatérsku záležitosť ako nejakú zárobkovú činnosť profíkov.

Nuž a tak. Filmári točiaci reklamu na prací prášok by určite zostali fascinovaní tonami blata, ktorými sa pretekári kompletne obalili. Ale stále lepšie blato ako prach :p. Asi netreba viac laických postrehov, viac povedia fotky:

Wolf Riders Cup, Sereď, marec 2015 – celá galéria

O autorovi Zobraziť všetky články

admin