Wywar 13° Ján

Tento duel by som najradšej odbil dvomi slovami.

Každý kto si tu občas prečíta moje duely vie, že nemám problém porovnávať trebárs pšeničné pivo s tmavou osemnástkou. No i tak sa mi nakoniec asi najrozdielnejšie pivá (čo sa týka mojich pocitov) zišli v kategórii „polotmavá trinástka“.

Túto kategóriu považujem za tak trochu kráľovskú – sú tu oveľa lepšie a nápaditejšie pivá než pri bežných 10 a 12 ležiakoch, ktoré majú všade, grádovitejšie, farebnejšie, v tomto žánri sa varia pivné špeciály. Ak by ste mali zobrať na pivo kamaráta, ktorého ste veľmi dlho nevideli, tak možno na nejakú fajnovú trinástku s medovou farbou a príbehom, takže sa nemusíte baviť o tom, kto má aké domy, koľko detí stihol a podobné nepodstatné detaily.

Keby ste toho kamaráta zobrali do Mamut Pubu v Bratislave, určite si nedávajte pivo, ktoré je nazvané po podniku. Mamuty bývali voľakedy veľmi slávne a aj dnes je ten bratislavský výbornou pivárňou. A to vravím napriek tomu, že 1. sem chodím len čakať na autobus 2. je to bývalý Stein (najhoršia značka piva ktorá kedy existovala) 3. v info na stránke sa hanbia napísať, že okrem herne je v budove aj striptízový bar :).

Mamut Beer 13° Polotmavý je to najhoršie pivo, čo som v tomto roku pil. A nie kvôli sekundárnym vlastnostiam ako je pena, vôňa, iskrivosť a pod. To bolo všetko v poriadku, opakujem, že v Mamute majú dobre načapované pivá. Lenže tá chuť… vôbec sa nedá opísať slovami, je v tom niečo, čo na pivách neznášam a pri čom ho považujem za pokazené a vylievam do kvetináča. Tá pachuť je v tejto trinástke nesmierne silná a pivo som dopil nasilu, lebo po ruke nebol žiadny kvetináč.

No a potom tu máme trinástku Jána zo záhoráckeho Wywaru. A na ten si môžete kľudne zájsť aj s babkou. Podľa mňa je to skvele piteľné pivo, jemné aj plné, osviežujúce, s ľahkými poskrývanými tónami… a tak ďalej a tak ďalej (na obrázku je trochu čierny, lebo je cvaknutý v tme s bleskom, inak vyzerá ale úplne tak isto ako mamutí zúfalec). V tomto prípade platí – lepšie než prečítať si, je ísť a niekde ho vypiť. Doporučujem.

Mamut Beer 13° Polotmavý

 

O autorovi Zobraziť všetky články

admin