Felber Záhorák

Bol som na gastrovýstave v Inchebe. Hneď pri vchode ma potiahli o 15 eur (WTF?) lebo že je „deň pre odbornú verejnosť“. To nikam nenapísali, aby takých chudákov ako ja ožobráčili. No, ale inak sa mi tam páčilo. Všetko to jedlo tam bolo krásne urobené a naaranžované – presne tak, ako ho v podnikoch a reštauráciách nikdy nedostanete :). No ale k pivu.

Hore na obrázku je Záhorák od Felberu, pretože mi najlepšie sadlo. Pivovar si píše, že pivo cisárov… podľa mňa skôr pivo chudoby tesne po tom ako im starý František v 1855-tom zkomasoval pozemky :P. Skrátka, príde mi skôr ako ľudová značka než nejaká zvláštnosť. Pivko s názvom Záhorák má asi dve verzie – slabé výčapné a trochu silnejší ležiak, ktorý pevne dúfam, že som mal a že mal 11 stupňov. Inak si to nemám ako potvrdiť. Pivo bolo horké a slad bolo dobre cítiť – rezalo pekne dolu útrobami. Dokonca som za neho zabudol zaplatiť a nikomu to nevadilo.

Predná hora

A potom, ako vidíte tuto krojovaných výčapníkov, som si  dal pivo z mne dosiaľ neznámeho pivovaru Predná Hora – čo bude asi minipivovar v miestnom penzióne. Inak, známa obec, kam chodí na pravidelné liečenie Braňo Mojsej :). Verím, že polka miestnych mladíkov sa snaží imponovať dievčinám tým, že aj oni tam raz skončia, lebo v tom pochabom veku sa mladým mužom zdá ako token zvodnosti byť v budúcnosti alkoholikom :). No, ale pivo som si samotné ani nefotil – bol to obyčajný euroležiak v plastovom pohári Staropramen. A presne ako pohár bolo aj pivo – to najobyčajnejšie pivo na svete, určené na to, aby sa v potokoch lialo do gágorov a aby sa nad ním nikto nepozastavoval. Vidím, že na internete má tento pivovar vymenované iba špeciály – biscuit, extrabitter, pivo s materinou dúškou… Tak toto nebol ten prípad. Možno som mal nakoniec aj ten Staropramen v slovenskej edícii :P. Je to záhada, ktorú treba raz overiť, keď budem nablízku Braňovej základne.

Lord ležiak

Nakoniec spomeniem pivo Lord. Na stole ležali akési reprezenatíve brožúry a dostal som k nemu lupienky zadarmo.. ale raz darmo, toto pivo nebola žiadna extratrieda. Slabé pivo raziace alkoholom (tzn. nechali ho kvasiť tak dlho, že prebili slad, ktorého bolo samo o sebe málo). Aspoň myslím. Možno len mudrujem do vetra, ale Lord mi veľmi nechutil. A opäť – len tipujem, že to bol ležiak a nie slabšia výčapná verzia.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin