Polícia SR a očkovanie

Mám teóriu. Nie je z mojej hlavy. Vlastne sa sem-tam objavuje pod príspevkami pravidelne: a síce, že keby páni Fico a Kotleba boli za očkovanie, zaočkovanosť na Slovensku by bola dávno vyššia. Ostatne, oni možno vakcíny v sebe už dávno majú. Cesty do exotických destinácií, fotky z lyžiarskych stredísk a pod., čiže zo služieb, kde vás pustia iba s Greenpassom… ťažko si predstaviť, žeby nejaká aerolinka pustila podnapitého cestujúceho na palubu len tak na dobré slovo.

Jasné, covidfašizmus, diktatúra, atómové bomby. Ako všetci vieme, každých pár rokov sa na Slovensku valí politická téma sľubujúca koniec sveta. Tentoraz je to iné len v tom, že politickú látku zdieľame so zvyškom sveta (nieže by nás to vyrušovalo).

Pamätáte si na rok 2015? Jasné, že nie. Vtedy nás frustrovali homosexuáli, rozvracali a rozberali našu štátnosť na súčiastky. Dokonca o tom bolo aj referendum. Pikatné bolo, že predseda parlamentu (a neskorší premiér) bol homosexuál, hlavný ideológ Ľuboš Blaha bol starý známy účastník gay pride pochodov a táto skupinka sa tvárila, že je „proti“. Kotlebovci rúbali scénu na triesky. Potom sa zistilo, že dvaja veľmi blízki Kotlebovi spolupracovníci dávajú svoje nahé fotky na internet a ponúkajú sex s ľubovoľným množstvom pohlaví v ľubovoľnej kvantite (koľko sa zmestí do domu). A bolo. Odvtedy o homosexuáloch na Slovensku už nikto nepípol.

Spomínate si ako bol pán Fico proti privatizácii? Bývala to jeho najväčšia téma. Najväčšie zlo bolo, ak štát pustil z rúk nejaký strategický podnik. Potom tento sociálny demokrat predal (veľmi ziskový) Telekom Nemcom. Nikto – ne-po-ve-dal ani pol slova. Absolútne ticho a nezáujem. Pretože neprivatizoval pán s modrou knižkou ale pán s červenou knižkou.

Kotlebovci… na scénu vstúpili (okrem hajlovania a uniforiem) s tým, že zakážu neprispôsobivých občanov. Časom sme zistili, že veľká časť z nich sú neprispôsobiví občania, že nie sú schopní normálne žiť, pracovať, platiť odvody (staré mercedesy nafarbené nazlato a dlhy v sociálnej poistovni), že nedokážu normálne hovoriť, len hučať. Schválne, kedy naposledy ste počuli kotlebovca hovoriť o neprispôsobivých občanoch?

A rozpomeniete sa ešte na to, čo bol u nás problém číslo jedna pred covidom? Invázia z moslimských krajín. Že naše ženy budú znásilňovať moslimovia (dnes Američania). Samozrejme, že nás nikto nezaplavoval a všetky znásilnenia vykonalo domáce obyvateľstvo. A predsa to ľudí vytáčalo viac do biela. Krik a vreskot. Potom Kotleba vzal manželku do moslimskej krajiny. A odvtedy sme o téme nepočuli ani slovo. Absolútne ticho.

V momente ako Frederika začala lietať za vtákmi do južných krajín, téma moslimovia zhasla. Ako sme sa bránili európskym kvótam. Nebolo väčšieho zla ako eurokvóty na utečencov. Potom Fico tú kvótu jednoducho splnil – zobral 150 ľudí. A odvtedy téma stíchla. To čo mal byť začiatok konca civilizácie dnes, už nikto nespomenie… Pretože tú kvótu vybavil Fico a nie Sulík alebo Radičová. To je celý vtip. Keď povie Fico to isté ako neoliberál, nie je to isté.

Slovensko je rozdelené na dva jednoduché systémy myslenia, niektorí sa tvária, že sú neutrálni, medzi tým (lepšie povedané nad tým), že sú rebeli , že žiadnemu politikovi nikdy nesadnú na lep, ale je to len samolož, sme dva tábory, jeden obrátený na východ (rovnako ako za čias Hurbana Vajanského) a druhý obrátený k východu chrbtom. Medzi tým nič nie. A každý sa rozhoduje len podľa toho, čo kde moderné. Nejakého konzistentného principálneho názoru naprieč desaťročiami nie sme schopní – ako malé deti. Aj tie americké základne začal Fico, stíhačky nakúpil Danko, bola to nudná záležitosť pred tromi rokmi a v inej konštelácii.

Keď sa Fico dostane do vlády, začne pomaličky propagovať vakcináciu, budeme mať aj my 80 percentnú zaočkovanosť. Téma vyhnije a skončí tak ako všetky štípajúce výbušné hádky predtým – nikto si už na ne nespomenie. A verte, nikomu nebude prekážať, ak poprední politici urobia otočku o 180 stupňov a prezlečú z noci do rána kabát.

Obrázok: FB strána Polície SR

O autorovi Zobraziť všetky články

admin