Halloweeen v online hrách

 

Halloween v MMORPG hrách sa v podstate vždy nesie v západnom duchu, teda v mierne pohanskom štýle keltského konca roka Samhain – čarodejnice, všade vyrezávané tekvice, netopiere, kostry atď. Na biblickú adaptáciu opáta Odila si podľa mojich skúseností v hrách zatiaľ nikto nespomenul.

Vo svete západných onlajnoviek platí jednoduché pravidlo – keď nemáš Halloweenský event, nepatríš medzi veľkých. Čítate drobnú výčitku voči nešťastnému Star Wars: The Old Republic? Nuž, áno, aj tohto roku zase nič. Biznizmeni z EA majú veľa práce s počítaním peňazí, ktoré si účtujú za patch, ktorý nazvali datadiskom. Ale v tomto univerze je to normálne.

V ostatných hrách sa ale veselo farmí, tak sa pozrime na ne. (nuž áno, Halloweenské sviatky – pre hráčov tvrdý grind:). Paradox celého podujatia – v reálnom živote sa cez Halloween ľudia prezliekajú za herné postavy, v hrách zase ľudia zháňajú ľudia kostými z reálneho života. Blázinec.

Dlhú tradíciu majú obyvatelia Warcraftu, ktorí vraj Halloween oslavovali dávno pred príchodom nákazy. Aby sa zabavila aj horda, tak tí majú Halloween ako pripomienku, keď si Lady Sylvanas zbalila kufre a rozišla sa s Artasom. No a s príchodom Cataclysmu pribudol ešte worgenský zvyk páliť Wickermanov.

V Blizzarde majú všetko hotové už roky, takže každý rok môžu robiť drobné obmeny. Do všetkých miest naťahajú záľahy tekvíc, ohňov, vedier so sladkosťami, naspawujú NPCčka, kostýmy, desiatky NPC so sviatočnými questami, dailičkami a ktohovie čím ešte. A nad všetkým poletuje bezhlavý Horseman – ani neviem, či sa ešte stále dá získať ten jeho fajnový mount :). Plus nejaká tá súťaž vo vyrezávaní virtuálnych tekvíc, službičky sirotčincom, a hŕby odmien v podobe všelijakých metiel, mačiek a ktohoviečo ešte.

Tvorcom Guild Wars 2 treba prirátať k dobru, že tohtoročný event úplne prekopali a nielen skopírovali veci z minula. Ostal šibnutý MadKing a pribudol jeho podarený synček Blood Prince, ktorý tisíc rokov trpel zavretý v škatuli a kam ho bude treba opäť zapečatiť. Každý z nich otvára dvere do svojho Pomäteného kráľovstva a na hráčoch je, aby dvere pozatvárali a cestou pozbierali odmeny, nafarmili achievement body a tak ďalej. Poprípade sa zabavili skákačkou po veži (veľmi ťažká) alebo prežívaní v labyrinte plnom duchov bez zbrane (nuda). Čo je ale super, že k Hallowenskemu eventu pustil Anet zároveň aj prvú sezónu vo WvW lige a hneď aj druhý event – takže bežia tri aktivity veci naraz. Chudáci hunteri achievementov, nedostáva sa im spánku.

Ani kórejská Tera sa nedala zahanbiť a v rovnaký čas spustila svoj event. S hromadou virtuálnych sladkostí, príšernou kopou achivmentou, upgradami, dungeonami… a šatníkom, na ktorý by ste mali mať viac ako 18 rokov :). Hlavnou udalosťou je Banquet of Blood plný príšer a sem-tam nejaký vampír sa objaví.

Do strašidelnej tekvice vytesali svoj produkt aj autori Riftu, aj po Telare cvála bezhlavý jazdec. Halloweenský event je tu skôr ako Jesenný zber úrody, s extra lootom, potvorami a špeciálnymi sviatočnými Trhlinami z iných dimenzií.

Halloweenské potvory sa objavili aj v Conanovej rodnej krajine, eventy nájdete aj v staručkých Lineage 2 či Everqueste 2 (Nights of the Dead)… V stále fungujúcej jednotke Everqueste dokonca bež The haunting of Norrath. A treba poznamenať, že ide o pekne obsiahle a rozvetvené akcie. V DC Universe Online majú Čarodejnícku hodinku, prakticky v každej MMO niečo je…

Len v tej najbohatšej hernej firme EA na evente šetria. Hráči sú pre nich len platiaci idioti. Vo Warhammeri Online namiesto sviatku prišlo k zatvoreniu celého projektu. Tomu sa hovorí PR.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin