AnimeShow 2016

 

Déjà vu, zase sme mali Anime Show.

Starneme veru, a nielen preto, že nám omladina až podozrivo zakaždým vyká. Ale už sa nám tie Anime Show a Comics Salóny nejak veľa na seba podobajú (a to sú v tom DK Ružinov ešte len druhý rok). Tento rok by mohol byť v DK aj Mangafest – netuším, čo je na tom pravdy, ale bolo by to super.  Lebo AS aj CS sú vždy, keď je počasie také nijaké, zato Mangafest je pekne cez leto.

AS má stále tú istú starodávnu webstránku, starodávny systém predaja lístkov, program vyzerá tak isto a retro automaty sa tuším nejak začali kaziť (tuším až dva automaty v tom strednom kruhu nešli, ale možno to potom opravili). Na druhú stranu, keď tam človek stretne známeho, ktorého nevidel 5 rokov a posedí a pohovorí (pri pive, v piatok bolo veľmi teplé! v sobotu sa zlepšilo), tak to človeku nejak ubehne.

Čo sa týka cosplayov / kostýmov, tak ako vidno na obrázkoch – kvantita ani kvalita sa neznížila, pribudla nejaká mladá krv a prišlo k nám aj pár poľských cosplayeriek a z Maďarska Yuriko, ktorej sa u nás tuším páči (či aj z inej krajiny aka SR a ČR, to už nevieme). Ak si niekto všimol, že nemáme fotky z cosplay súťaže, tak je to kvôli lenivosti (kto by sa tlačil) , súťaž sme pozerali na plátne (vrch zakrývali buď gule, alebo automaty boli cez spodok), ale zase aj tak sa dá.

Minulý rok si zraz všimli v Plus 7 dní, teraz zase náš con riešili v Novom Čase (fotky dávali z “devinartu”). O pár dní cosplayera Batmana chytala Iveta Malachovská v kine za rozkrok, takže ako vidno, vycedili z toho v bulvári až dva články :).

Tohtoročnou novinkou boli koníky (pri tých lukostrelcoch a šermiaroch), ale celkovo tých noviniek nebolo veľa – na druhú stranu, do toho malého domčeka sa zase toho veľa nezmestí. A tak čakáme na ďaľší ročník.

Album z akcie tu a druhý album tu

O autorovi Zobraziť všetky články

admin