A je tu zas

Kto by v marci čítal knihy? Radšej som každý víkend zašiel do kina. Na dva superhrdinské filmy, dve rozprávky a jednu nemeckú komédiu.

Deadpool – začneme zľahka. Deadpool je film, ktorý to vyhral po finančnej stránke a obľúbenosti. Deadpool letí a úspešne nahradil Spidermana. Totiž – desaťročia bol v univerze Marvelu ten najvtipnejší a najduchaplnejší Spidey. Ale filmári z neho spravili depresívnu trosku, tak je tu priestor pre nonstop vtipkujúceho Captaina Deadpoola. Či je jeho humor trápny alebo nie – je dosť jedno. Dej nemá cenu komentovať, veľmi triviálna zápletka, naviac zrod Deadpool je opísaný inak ako vo filmovom Wolverinovi. Z filmu trčí „lacnota“ – autori dostali na Holywoodske pomery maličký rozpočet, ktorý zrejme rozdelili medzi úvodnú scénu a dvoch X-menov. No i tak dokázali z minirozpočtu dostať pozerateľnú oddychovku.

Batman v Superman – trapas mesiaca. Film zdupala aj kritika – až na tie najväčšie servery typu IGN alebo Kotaku, kde asi dostali kritici lístky a popcorn zadarmo,  donemoty píšu o filme ako o „inom“ a ospevujú ho každý deň. V skutočnosti má tento film vysoký „zívací“ a „nahodinkypozerajúci“ faktor. Je to skrátka nuda, a to už od prvej rozťahanej scény, kde malý Batmanko príde o rodičov (haló, to sme už predsa 100 x videli, navyše tu tá scéna ani nemá zmysel). Scenárista si k písaniu otvoril knižku citátov z ezoterického kníhkupectva. Je to kravina, napočudovanie, ten najtrápnejší nie je Ben Affleck, dokonca si pred zrkadlom docela dobre nacvičil Batmanovú komiksovú tvár. Lexa hrá nejaký otravný odjebek a Lois nejaká predavačka zo Zelovocu. Jediná vtipná scéna je, keď na konci strčia Supermana do truhly, na ktorú mu nakreslili jeho eskové logo. No neviem, je to ako keby umrel riaditeľ firmy, čo vyrába Horalky a na rakvu by mu dali logo Pečivárne Sedita Sereď.

Kung-fu Panda 3 – ako všetky tretie diely, aj Po (alias po novom Lotos) musí byť rýchlejší, farebnejší a údernejší. Preto sa tu dej sype o sto-šesť, nemáte ani čas znenávidieť hlavného záporáka, no a hlavne všetky tie roztomilé tučné pandičky. Nakoniec si to majstri Kung-Fu rozdajú svojimi duchovnými technikami – Panda je klasika. Akurát hudba Hansa Zimmera znie – kde som to už raz počul?

Zootropolis – asi jediný film, na ktorý by som zašiel zas. Proste roztomilé zajačiky a líštičky. Shakira ako koza. Peknučké farebné mestečko plné zvieratok a malé mafiánske potkany. Dokonca sa z trailerov nedal predpovedať dej a pointa ako u ostatných filmov v tomto blogu. Na csfd dosta jeden divák šok, keď zistil, že Disney urobil jeden film o zajačikovi a líške už v roku 1975. A to vám alebo vašim deťom neprekáža, tak si pri tomto mainstreame pohodlne pobumbáte na kresle v kine.

A je tu zas – konečne film na rozmýšľanie! Aj keď si z kina môžete odniesť poučenie typu „každý Nemec si v sebe nosí malého Hitlerka“, čo asi spisovateľ Timus Vermes nezamýšľal. Filmy v Nemecku nikdy nevedeli točiť. Z 30 najslávnejších nemeckých filmov všetkých čias (podľa IMDB) som nevidel ani jeden. V podstate Nemci vedia spraviť len 1. Vinetoua 2. niečo o Hitlerovi. A vlastne aj ten Hitler mal vraj Vinetoua veľmi rád :). A ešte majú Nemci jednu vlastnosť – keď im poviete, že nemajú zmysel pre humor, tak sa naštvú a začnú kričať, že sú veľmi vtipní a žartovní. A tak vzniklo dielko A je tu zas, „veselá skopčákovina“, ale zaujímavá, pravda, užitočne strávený čas v kine.

Bonus: In-Sane – takto som teda z toho filmového Hitlera kráčal Trnavou a naraz sa mi zachcelo strašne močiť a z blízkeho Artklubu sa ozýval lákavo znejúci rachot… Vošiel som dnu, zaplatil 2 eurá za vstup a vymočenie (čo nie je o veľmi viac než pýta hajzelbabka na vlakovej stanici) a objavil som túto dievčenskú kapelu a ich ľúbezné tóny. Skupina In-Sane, žáner dead’n’roll. Nemajú veľmi uhladený a dopilovaný zvuk, pravda. Vlastne to znie ako keď mladého žrebca natlačíte do kufra štyridsať ročnej Corvetty, ktorú naložili do vozňa na Transibírskej magistrále a ešte pritom strieľajú slávnostné salvy. Jedným slovom – super. Majú aj pesničku o pive a prehĺtaní. A ich bubeníčka sa veľmi pýri, keď ju na koncerte balia miestni ostrieľaní štamgasti. Divím sa, že som o nich nepočul už predtým.

in-sane

O autorovi Zobraziť všetky články

admin