Bevog Punk Rock Holiday Mexican Lager Bergamot Edition

Nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky…ale na pekný obrázok ťa nalákajú stokrát.

Etiketa je veľké lákadlo tohto piva. Sýtofarebná Marylin a veľkými fontami napísané Punk Rock Holiday. Pod tým Mexican Lager (je to však Slovinec navarený v Rakúsku)… a ešte Bergamot Edition. Čo značí, že je v tom citrón (musel som googliť, lebo bergamoty si normálne do čaju nedávam). Veru krkolomný názov.. ale aspoň som zistil, že ten Bevdog sa volá v skutočnosti Bevog :).

K pivu – má slabšiu slamennú farbu, pena veľké bublinky, telo nie je plné, skôr vodové… chuťovo nie je úplne márne. Celkom jemné pivko s výraznou citrusovou tentonoc… letné pivko. Je v ňom ovos aj pšenica… a má to 4,4 % grádov. Do našich mrazov sa hodí len keď si k nemu dáte ruma. Čo sa zrejme predraží, lebo 3-decová plechovka stojí 3 eurá. Hm, hm. Tu sa dostávame k meritu veci.

Rakúski pankáči asi budú niekde inde ako tí naši. Ja si pod pojmom pankáčske pivo predstavím nejakú lacnú gebuzinu, z  ktorej treští hlava. Euro za deci piva… tak ďaleko ešte nie sme :). Pankáč sa z piva potrebuje zlískať, aby sa mohol zvaliť do blatovej jamy a stade hroziť vrchosti. Toto je príliš nóbl pivo. Viem si predstaviť, ako anglická kráľovná s ním zapíja borovičku so zdvihnutým malíčkom.

Brewdog, Bevdog… všetci varia svoje drahé pivá pre pankáčov, ale tak sa mi zdá, že na tieto produkty má prostriedky len marxizmom zakalená oligarchia.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin