Ichiba Sakeme kura

Prečítajte sa titulok ešte raz.

Zdá sa mi to, alebo sa nám to tu nejak domestikuje free style japonsko medzinárodná gramatika v našej gastronómii? :P Vybral som sa kuknúť dva sushi bary v Trenčíne. Neboli ďaleko od seba… tak reku, prečo nie.

Jedlo hore sa volá Sakame kura podávané v tempure a s jasmínovou ryžou v malom decentnom podniku Ichiba… hm. Teraz ma dostali. Nech googlim koľko chcem, slovo Sakame žiadny význam nedáva. Či si to náhodou nevymyslel luagarícijský kuchár Fučimi Navaja. Google vraví, že je to slovo z rovnakého slovníka ako krajčír Ušimi Sako, samuraj Žuj Mu Chuj a liberál Hoňsiho Typako.

Skrátka – preložil by som to ako Kuracie kúsky v cestíčku. Aj keď musím uznať, že Tempura (základ voda a múka) je jemnejšie a chrumkavejšie cestíčko, ako to hrubé s podivnou olejovou chuťou, ktoré podávajú v bežných vietnamských bistrách. Absolútne klasický normálny obed. Stál osem euro a v podstate som bol spokojný… ale neohúrený. Ichiba je pekné miesto. Bol som tam úplne sám, hralo tichučká hudba. Aj v Oyshi som bol sám :). Nechápem, kedy tí ľudia chodia jedávať. V Ichibe boli na mňa traja členovia personálu, v Oyshi rovno šiesti (huh). Asi žijú z donáškovej služby.

No a potom Ten Hawaii Poké Bowl dole… Ako prvé napíšem, že je obrovská chyba ísť naobedovaný do druhej reštaurácie na obed číslo dva :). Vravel som si, že mi ku kuriatku chýbala nejaká zelenina, nuž si nejakú dožičím… ale táto porcia by zmohla aj hobita zo Second breakfast clubu.

Radšej vymenujem, čo všetko v tej šalátovej mise je: červený losos. Edamame bôby. Riasy Goma Wakame. Avokádo. Uhorka. Sójové klíčky. Cibuľka a hŕstka cash orieškov. Všetko zelené, surové a zdravé až hrôza. O dve eurá lacnejšie ako verzia s tuniakom, ale ako vravím – je to jedno, ak vaše telo dostane z toľkej zeleniny šok :p. Všetko uložené na jasmínovej ryži, ktorá je vraj taká dobrá, lebo ju polieva len dažďová voda. Keby ju polievali slovenskí družstevníci, asi by jasmínová ryža dostala sem-tam aj dávku močky, no to už odbáčam, porovnal som si svoje, srdce mám na mieste a môžem ísť spať.

Oyshi Hawaii Poké Bowl Losos

O autorovi Zobraziť všetky články

admin