Warlords of Draenor

 

November 2014 patrí Blizzardu. Dnes, 13. novembra vyšla dlho očakávaná expanzia Warlords of Draenor. A pár dní dozadu na Blizzcone došlo k oznámeniu nového veľkého projektu.

Posledný rok bol pre Blizzard…. hluchý. Zdalo sa, že mu dochádza dych. Megaprojekt Titan, nextgen blablabla, odvolali s tým, že to nevyzerá na dosť zábavnú hru na ich úrovni.

A tu bác ho, na ich tradičnom cone, oznámili, že makajú na (netradične) akčnej hre Overwatch. Vyzerá to parádne – a opäť komiksovo. Asi to bude niečo na štýl Team Fortress. Možno viac s prihladnutím na zábavu ako taktiku. Nové názvy classov a ich rozdielnosť vyzerajú sľubne. Ale predsa len to je akcia – ktohovie, či to vydrží 10 a viac rokov ako iné hry od Blizzardu. Obrázky a videá sú zatiaľ sľubné.

Na Blizzcone tiež oznámili novú expanziu do Heartstonu, ktorý momentálne hrá cez 20 miliónov ľudí. Bude to o gnómoch a goblinoch a veľa kartiet vraj bude mať dosť náhodné featury. A kariet bude 150, čiže hromada. Čo kukám štatistiky niektorých zverejnených, staré karty asi pôjdu na poličku. Prídavok vyjde už v decembri, takže nebudeme čakať tak dlho ako na Naxxramas.

Okolo Warcraftu 4 sú zatiaľ len plky a legendy, ostatne ako každý rok dozadu. V hmle ostáva aj expanzia do WoWka Emerald Dream, ktorá vraj má vyjsť už o rok, a konečne sa má splniť sľub z roku 2008, že datadisky budú iba s ročnou medzerou :).

No a ako to vyzeralo dnes po launchi Warlords of Draenor? Ráno, keď všetci hráči zarezávali v škole / práci to bola pohodička. Na internete som videl zástupy nadržaných postavičiek, ktoré obliehali Dark Portal už včera. Na mojom serveri ráno nič také nebolo. Porobil som pár questov a vypol to. Vyzeralo to na príjemný deň, keď sa večer vrátim. Khadgar a Thrall už boli v peknom srabe.

No a večer :). Klasický launch.  Po dlhom čase som pár dní naspäť vo Wowku. Veľký poradovník na log do hry (ešte to padlo aj uprostred). Hra zalagovaná, dokonca server si dával šlofíka na pár minút. Ešteže ani tentokrát nepustili alíkov a hordu sekať sa medzi sebou. (Hrám za alíkov, main je síce horda, ale už ma nebavilo čakať v queue do BG 10 minút, keď alíci to majú instant – horda na mojom serveri zrejme početne prevažuje o dosť).

No a tak idem. Konečne po rokoch čítam questy a užívam si príbeh. Akcia dobrá. Príbeh nelogický (to ako tí hordáci, čo sú so mňou, vraždia sami seba, alebo svojich otcov?). A čo sa stane, keď v súčasnosti (v minulosti na Draenore) zabijem hordáka, ktorý prišiel z budúcnosti, zdochne aj súčasnosti aj v budúcnosti alebo ako?

V každom prípade, hneď od začiatku  sú nám servírované veľké postavy z WoW histórie ako Nerzhul, Guldan, Killrog, Blackhand, Kargath atď. (sú to orci, takže sa mi nechce písať správne ich mená). Chudáci Dreinejci vyzerajú vystresovane. Trošku im pichneme a užijeme si Outland, predtým ako ho roztrhalo na kusy a zmenil meno.

Na chate veselý trolling & complaining. Zdá sa, že bugov je dosť. Niektorým nejde opustiť prvú bitku o portál na lodi – hehe. Mne to síce išlo a potom mi zrazu zmizli postavy. Bum. A to je aj dôvod prečo vlastne píšem tento článok – pevne verím, že mi moje postavičky skoro vrátia a že zajtra bude už v Draenore menší bordel :).

Trápne je, že už po pár hodinách je na serveri KOPEC levelov 100. Veľmi smutné. Takže hra je ľahká, asi niečo na úrovni medzi nočným pomočovaním sa a zapínaním si suchého zipsu na teniske. Ktohovie ako dlho to vydrží…

O autorovi Zobraziť všetky články

admin