Staromestské Vianočné trhy v Bratislave

Od Lucie do Vianoc, každá noc má svoju moc. Máme desiatky pranostík na december, ale len máloktorá už v čase klimatických zmien naozaj funguje.

Chystáte sa aj vy vlastnoručne popraviť kapra, alebo si vystačíte s Rybími prstami Kapitána Igla? Mimochodom, bielobradý Gerd Deutschmann v námorníckej uniforme alias kapitán Iglo, zomrel už pred dvomi rokmi (v skutočnosti to nebol žiadny kapitán, ale celý život pracoval ako taxikár a herec).

Tento rok sme si nezaskočili ako minule na Vianočné trhy do Viedne (nuda, nuda), ale pozreli sme sa len do nášho hlavného mesta (opäť nuda). Všetko je tak ako má byť. Zopár stánkov napchaných na námestí a zopár ďaľších na ešte menších priľahlých námestíčkach, nejaké omrvinky v Inchebe, remeselníci sa šetria a i tak je všade ohromná tlačenica. Všetci majú mastné ústa, logajú presladené trúnky. A fičí to už od novembra.

Stánkari sa poctivo starajú, aby ste sa príliš neprežrali cigánskou a tak vám do žemle šupnú len taký plátok na srandu králikom. Medovina – ako tak. Kukurica – kŕmna, ale však je zima. A okolo trochu cetiek a suvenírov… no, hlavne ide o to žrádlo a pitie, že. Tak je všetko v najlepšom poriadku. Asi si dáme dnes len pár vtipov:

– Mami, ja by som chcela na vianoce psa….. – Nevymýšľaj! Bude kapor ako každý rok !!!!!

– Na Vianoce hovorí mama Mórickovi: „Móricko, zapáľ vianočný stromček.“ Za chvíľu príde Móricko a hovorí: „Aj sviečky?“

– Móricko píše Santovi: „Prosím, pošli mi tento rok sestričku alebo bračeka.“ „Dobre,“ odpíše Santa, „ale musíš mi najskôr poslať svoju mamičku.“

Ehm. Ešte viem jeden o mužovi, čo vedel, čo dostane na Vianoce, lebo sa díval do skrine, ale asi ho tentokrát nevytiahnem do pléna. Na Vianoce ani tie vtipy nemajú gule.

Staromestské Vianočné trhy v Bratislave – galéria tu.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin