Pivo Chamovniki

Prečo smutný? Pretože v regáloch Tesca ležia 4-fľašové sety s týmto pivom akési opustené… najskôr ich predávali za kapitalistických 11 eur, neskôr si všimli, že sa nemíňajú, zlacneli na 5 eur a teraz, keď už možno i dátum spotreby vypršal, sa dajú zohnať po 2 eurá v tzv. „cigánskom kúte“.

Niekto si v obchodnom reťazci spočítal – keď teraz na internete toľko ľudí vyznáva svoju lásku k Rusku, akiste budú ruské pivá zaujímavou novinkou. Bohužiaľ, tí, ktorých srdce leží na východe, majú americko-čínske počítače a nemecko-kórejsko autá – predaj ruského piva Chamovniki sa na zmene spotrebiteľskej nálady veľmi neodrazil. Krabice plné piva sa nepredali.

Otázka je fundamentálna – vedia Rusi variť pivo alebo nie? Odpoveď v skratke – skôr nie. Určite nie za tú premrštenú cenu… kebyže to je v lacnej triede ako ostatné pivá, dalo by sa o tom premýšľať.

V kartónovom sete sú 4 fľašky pre nás nezvyčajného tvaru a s nezvyčajným otváraním. Majú štyri farby na etikete, ale popravde, že každé pivo je iné, mi prišlo až pri treťom kúsku, karamelovom viedenskom (to bolo z celej rady asi aj najlepšie). Druhý najlepší bol klasický pšeničák. Nuž a tie vodové, ktoré ma na začiatku veľmi netrkli, boli „plzeňského“ a „mníchovského“ typu (tento bol dokonca najsilnejší). V podstate niet čo recenzovať . Predávajte ich po pár centov ako Pandúra a pár ľudí si ich obľúbi. Takto je to trochu nepodarený žart. V každom prípade ale cenná skúsenosť.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin