Damian Citra Kohatu

APA versus IPA. Oranžový vs červený.

Dva druhy piva sme ochutnali v nitrianskom Lokál Pube, maličkom podniku,  ktorý má ambíciu každý týždeň zásobovať znalcov pivovarov málo známymi a obmieňanými značkami.

O tom Damiánovi sa toho z internetov nedá veľa vyčítať, resp. vyčítali sme nič, prezentácia je veľmi slabá, keď ani na webstránku nenapíšu, že čo kde prečo ako načo začo :). Presne citujeme: „Damián je odborník na pivo! Má veľkoobchod a pripravil si pre Vás to najzaujímavejšie zo sveta remeselných pivovarov“. Iba že sa to volá Damian Gypsy Brewing Citra-Kohatu APA 14° a je to SK. Toť vsjo.

Naživo bol tento oranžový penivý mok mimoriadne horký ku koncu – laikovi ľahko skrúti pyskami. Znalec ho ale ocení ako dobrú IPA, hoci je to APA. India Amerika – Irak Irán. Rozhodne stojí za skúšku, keďže je to štrnástka, tak má aj isté grády. Rovnako ako kolega Clock Twist Red IPA.

Clock Twist je červený nielen na papieri, a tak ako iné pivá vo svojom žánri aj tento je dosť horký – i keď nie až tak ako Damián. Obe pivá majú výraznú citrusovú vôňu, ktorú buď máte radi alebo nie. Clock Twist má ešte veľmi jemnú akoby bylinkovú príchuť a keďže je z Česka, tak sme si k nemu aj vygooglili zloženie :). Nie ako praveké firmy, čo považujú internet za príťaž a nutné zlo.

Ak by sme mali vybrať víťaza, tentokrát je to v podstate remíza. Ak na dnešných závodníkov niekde narazíme, radi si ešte dáme – ale pozor, toto pivo je vážne jedno, dve, niežeby vadil ten alkohol, ale trochu to aj hýbe črevami vo väčšom množstve :).

Twist Clock Red IPA

O autorovi Zobraziť všetky články

admin