City of Touch

 

Udržiavanie starej MMO vraj nie je už v súlade s cieľmi spoločnosti NCSoft – keďže ide o oznam z prvého dňa po spustení ostrej prevádzky Guild Wars 2, je jasné, že NCSoft smeruje svoju pozornosť sem.

Za svoju históriu hra zažila 23 veľkých updatov, posledný bol v máji s príznačným názvom „Where the shadow lie“. Platenie poplatkov a internetový obchod sú už zastavené. Superhrdinom (a možno zábavnejším Superzloduchom) síce zapadá slnko, ale môžeme konštatovať, že šlo o úspešný a vo svojom čase aj veľmi moderný titul. Osem rokov je slušné číslo.

Teraz si už môžete len prečítať nostalgické blogy o starých časoch, alebo zavzdychať si spolu s inými hráčmi na fórach NCSoftu. Niektorých to poriadne vytočilo, ale tak už to chodí. NCSoft niektorí volajú Slayer of games od čias zavretia Star Wars: Galaxies. Pri živote ešte udržiava onlinovku Aion, ktorá sa potýka už dlhší čas s veľkými problémami s populáciou plus, samozrejme, deduška dvojku Lineage.

Niekde na internete sa nachádza aj petícia za zachovanie City of Heroes, ale poslední zúfalci sú zrejme nepomôžu – 30. novembra vypáli CoH poslednú ranu a odíde na odpočinok, tam, kde končia všetci hrdinovia – v legendách.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin