Frankies Grepis Fruitable

Rýchly letný duelík, na stole nám pristáli dve desiatky so 4 % obsahom alkoholu. Obe sa tvárili veľmi zvodne.

Na obrázku hore je Frankies Grepis Fruitables 10°. Břeclavský pivovar Frankies má tiež ten zvyk, že ako frcli webstránku na internet, tak už ostane až do skonania sveta – neaktualizujú ani výčapné miesta ani pivá. Takže to, že existuje pivo s názvom „Frankies Grepis Fruitables“ sa dá dozvedieť iba z tabule popísanej kriedou a bohvie či je to správny názov vôbec.

Pivko inak nie nie je najhoršie…. ale dnešný duel prehráva. Je to malý špeciál za 2,40, do ktorého pridali grepy a to tým štýlom, že do hotového piva iba nahádzali kúsky grepu aj s dužinou (predpokladám). Pivo tak chytilo dve veci: 1. veľmi príjemnú vôňu a 2. trošičku kyselkavý dojazd. Inak, tá ovocnosť vôbec nie je taká prenikavá ako u iných pív, kam sa dávajú tie citrusové chmele. Tak ako tam pridali grepy, mohli vymyslieť aj pivo „Ananasis“ alebo „Slivkovis“ alebo „Čokoľvekis“, alebo proste hádzať nepredajné škaredé kusy ovocia no…. zas som negatívny.

Preto by som uprednostnil Hektora desiatku od Clocku, ktorý je čisté pivo bez prísad. Slabšie, letné a s nie najhoršou horkosťou…. a lacnejšie. Nejak takto by mala vyzerať oddychová prestávka. Na Frankies ale nezanevieram a počíham si na ďalšiu ochutnávku z ich portfólia!

Clock Hektor 10°

O autorovi Zobraziť všetky články

admin