wizardry online

 

Počínajúc dnešným dňom spúšťa Sony otvorenú betu MMORPG hry Wizardry Online aj pre nejaponské publikum.

Varovanie: hardcore MMORPG tam nepíšu len tak pre srandu králikom. Prví chudáci už odpadávajú a hru odinštalovávajú, aby sa k nej nikdy nevrátili. Je totiž naozaj ťažká. A nielen kvôli sľubovanej permanentnej smrti a blúdeniu v labyrintoch plných pascí bez mapy. Dokážte, že sťažnosti na prílišnú ľahkosť konkurenčných hier, nie sú len unudené silácke reči!

Slabosi už vyhlasujú, že toto nemá šancu na prežitie.

Druhá vlna nadšencov odpadne, keď zistí, že sa to až tak veľmi na staré Wizardry neponáša. Lepšie bude, keď nebudete čakať ďaľší diel Wizardry – na to je tu toho japonského vplyvu príliš. Wizardry je úžasná a prastará značka, staršia ako 30 rokov, z ktorej stále niekto oprašuje pavučiny a posiela ju do boja. Ako vidite na obrázku, obsahuje aj tradičné japonské dievčatká a fešákov v tielku. Inak tu nájdeme klasiku rás – početní ľudia, odolní silní trpaslíci a inteligentní magickí elfovia.

Na Facebooku má hra zatiaľ iba necelých 3000 fanúšikov a v statusoch dosť riešia schopnosť prežiť.

Za skúšku však stojí – je to zadarmo. Klasický F2P model – klient a pripojenie zdarma, časť obsahu a vecí za reálne peniaze. Môžete zahlasovať aj v ankete o najočakávanejšiu MMO 2013, kde vedie práve WO (pretože jednu z týchto ankiet si organizuje Sony :)).

O autorovi Zobraziť všetky články

admin