Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

To. Bola. Ale. Nuda.

Pred dvomi rokmi poslal Dumbledore Mloka Scamandera do Ameriky a bol z toho pekný nový film z „Čarodejníckeho sveta“. Fanúšikovia Harryho Pottera vyrástli a dostali niečo dospelejšie, ale zároveň stále rozprávkové.

Prečo nás nevarovali, že dvojka bude taká nezáživná? Ale až tak veľmi? Veru, nepamätám si, žeby sa mi v kine tak zívalo a žeby až tak často som sa díval na hodinky. A to nás raz na strednej škole poslali učiteľky do kina na romantický film Prechádzka v oblakoch, kde Keenu Reeves pestoval vinič a nejakému spolužiakovi smrdeli nohy.

Fantastické zvery dvojka začne fajnovo – veľkou útekovou scénu… načo nasleduje zhruba jeden a pol hodina dlhých rozvláčnych rozhovorov. Grindelwaldove zločiny? Tento film sa mal volať radšej Grindelwaldove dlhé monológy, alebo Grindelwaldove nekonečné hovory. Skvelá výprava, skvelý štýl, skvelí herci… a prázdny film. Niektoré infantilné skratky pôsobia veľmi zle. Všetko už nedá okecať potterovskou rozprávkovosťou.

Stále tam točia o tom, kto je s kým brat a sestra, koho vymenili v perinke, kto je mamin bratranec učiteľ, prečo sestra nie je sestra a kde je dedkova teta a prečo sa Dumbledore s Grindelwaldom za mladi maľovali ako Tibor Rostas a mágali si navzájom kutáče.

Je svet pripravený na to, že superčarodejník Dumbledore je gay? :) Tak sa spýtal New York Times. Daily Mail tradične šiel radšej po tom, prečo je Aziatka Claudia Kim diskriminovaná v role hada (či skôr hadice?). A prečo na oficiálnom plagáte chýba ten černoch, ktorého brat je beloch, ktorý je v skutočnosti brat so všetkými ostatnými? Máločo je na nových Zveroch zábavné.

Johny Depp dostal klasickú postavu kostýmového cvoka, ale jeho postava je plochá. Nemá charizmu.  Je to zločinec a má plno monológov o ničom. Jediná veta, čo dávala zmysel je, že neznáša Paríž. Film je tak prázdny, že filmári museli na plátno pridať postavy, ktoré oficiálne v tom roku ešte ani nemali žiť… zííív.

Jediná dobrá vec je, že bolo naznačené, že tretí diel sa bude odohrávať počas Druhej svetovej vojny. Možno nakoniec bude trochu akcie, Zvery sa budú odohrávať v Prahe, z východu bude tlačiť Konevova armáda, z juhu Pattonove tanky a hádam prídu nesympatické hlavné postavy konečne k úrazu. Aby konečne nemleli svoje repliky o ničom. Možno.

Radšej mali pred dvomi rokmi poslať do Ameriky radšej Emila z Lonnebergu keď sa na to dedinčania vyzbierali. Päť častí za sebou by bolo veselších ako nové Zvery. Síce slúžka Lina povedala, že chudáci Američania mávajú zmetrasenia, ale Lina sa aj tak rozumie iba dojeniu kráv. Fantastické zvery dvojku beriem ako predzvesť toho, že budúci rok bude veľmi slabý na blockbustre. Keď najlepší trailer, čo chodí v kinách je Aquaman. To je ozaj úbohé.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin