Vegetariánsky rámen v Tatami

Maličký sushi bar v strede pešej zóny v Nitre. Schovaný za stromom v kvetináči. Človek prejde okolo 50-krát a nevšimne si.

Išiel som na istotu – chcem rámen. V ponuke mali dva, krevetový a vegetariánsky. (Podľa mňa je aj krevetový vegetariánsky, keďže tie tvory majú v hlave miesto mozgu srdce, ale nebudem sa púšťať dnes do týchto vôd). Volím vegetariánsky, čo je hm, keď nad tým tak rozmýšľam – väčšina polievok v mojom živote bola vlastne vegetariánska. Akurát sme ich nevolali vegetariánska šošovicová, vegetariánska cesnačka atď. (Tak to vidíte, zase som v tých vodách).

Tento rámen je presne taký obyčajný, asi ako ho vidíte na obrázku. Na promočných obrázkoch vyzerajú rámeny vždy inak :). Na druhú stranu, naplnil ma na obed tak akurát. Tofu v ňom boli veľmi málo, zelenina uvarená a riasový tentonoc utopený. Nebol výrazne nakorenený a dúfam, že v ňom nebola vegeta :). Za 7,50 taký v pohode rámen. „Slíže“ sa až tak veľmi nešmýkali, polovičku obeda sa mi podarilo upižlať paličkami. Možno keby rámeny varili aj inde, tak by ich bolo viac na výber a cena by šla dolu… škoda, že viac Japoncov k nám nechce imigrovať (šéfkuchár v Tatami je podľa mena Slovák). Tri a pol hviezdičky z piatich.

No a ešte čaj Gyokuro za 3,50 eura :). Vidíte, ide to aj za menej ako 9 (ako som zostal fascinovaný vo Fou Zoo). Je k nemu aj med citrón – a tak to má byť, tak je to správne. Niekto si dáva do čaju mlieko, niekto rum. Zákazník by si mal sám rozhodnúť s čím si zabije chuť čaju.

Čaj Gyokuro v Tatami

O autorovi Zobraziť všetky články

admin