firefall

 

Najnovšie nemajú byť strieľačky (alebo doomovky alebo quakovky) už len graficky dokonalé akcie pre jedného, ale majú fungovať na báze MMO. Tak sľubujú aj Red 5 Studios so svojím ambicióznym počinom Firefall.

Otvorená „rodinná“ beta, 600 tisíc hráčov čakajúcich na prístup, výborná prezentácia. Firefall alias MMO novej generácie vyzerá dobre. Trochu pripomína Tribes: Ascend, ale má byť umiestnená v rozľahlom otvorenom svete (nie oddelených mapách) a v zvláštnej komiksovej grafike (to tu však už párkrát bolo).

Celé sa to bude odohrávať na Zemi, po akejsi katastrofe s vesmírnou loďou, ktorá na našu matičku Zem priniesla tie najhoršie potvory a elektromagnetické búrky zvané Melding. V tejto strieľačke budú musieť hráči hrať v partiách, hľadať zdroje a ťažiť – aby si mohli vyrábať lepšie zbrane a nano-zbroje. A tiež autíčka, jetpacky a základne. Levely tu nebudú, ale tiery áno. Ževraj strieľačkový Warcraft? Áno, sú tu developeri, čo robili na World of Warcraft aj hre Tribes. Čudujete sa, že o launche hry píšu, že bude „Soon(tm)“?

Hra má mať PVE aj PVP obsah. Alpha test (v rámci vývojárskeho štúdiá vraj prebieha už vyše roka). Hráči si budú môcť upravovať výzor, venovať sa futuristickým športom alebo craftingu, tĺcť sa v dynamických masových vojnách proti sebe a tak. 100% F2P model je už sľúbený. Takže sa dnu pozrie každý, kto má výkonný stroj.

Hlavne, aby vyšiel ten otvorený svet. A tá atmosféra sci-fi vojny.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin