Kopytovci

KopytovciKopytovci

Kopytovci sú legenda, sparodovali už kdekoho. Hlavne tých, čo si to zaslúžili. Disko v žilách a poďme. Načas veru riadne sčerili vlny populárnej slovenskej hudby. Žigira, to sú spomienky starého partizána-odborára. Mulatovanie do rána. Mali toho, samozrejme, viac. Nad Žihárcom vyšla ranná dúha, vo vetre plápolá rudá stuha :).

Sliepka a vajce

Sedmdesiate roky v Československu nastavujú zádumčivú lyrickú tvár. Filozofické posolstvo tejto skladby dodnes nikto nevyriešil. Orchester Braňa Hronca mal aj iný podprahový psychedelický hit – nabádajúci ľudí, aby kupovali banány. Bánanov bolo vtedy skrátka plno.

Laco Majster Slova

Laco je borec, ktorý kašle na haterov a s chuťou ich zásobuje strelivom. Správny raper nepotrebuje sveter. Na Youtube je veľa jeho hitov, dokonca aj rozhovor o živote na dedinskom gete a podobne. Svetlo v civilizačnej stoke tatranskej prírody.

Jožo Pročko

Jožo Pročko je starý vyhorený komik, ktorému sa stalo presne to, čoho sa bojí každý bavič. Nikoho nezaujíma, nikto sa už na ňom nesmeje, ale on už nedokáže robiť nič iné – musí sa stoj čo stoj vtierať do pozornosti. Tento hitík z dôb veľkej slávy mu otextoval vyhlásený básnik Daniel Hevier. Nuž, aj umelci musia z niečoho žiť.

Braňo Mojsej

Braňa síce život fackuje a už ho nechala aj jeho postaršia gazdiná, ale stále nestráca vieru, že sa jedného dňa vráti na výslnie slovenskej populárnej hudby. Vyjadruje sa aj k zložitým medzinárodno-politickým témam.

Otcovia zakladatelia – Vivat Slovakia

Tento song sa radí k tým drahším slovenským kúskom . Miliarda hore, dole. Hlavne, že sme z nich mali radosť a ukončili svár v krajine, ako sľuboval Fedor Flašík v texte piesne. V dobe vytunelovaných kultúrnych inštitúcií vítaný čriepok umenia.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin