Iron Maiden

Iron MaidenTopfest 2013 nebude už len bársaká dedinská dupačka na piešťanskom letisku. Tohto roku do tanca hrá Iron Maiden!

Naposledy u nás boli – ak ma pamäť neklame – v roku 2000. Samozrejme, v plnej zostave s Brucom Dickinsonom (lebo inak na Slovensku chodia so svojím varieté len Paul Di´Anno a Blaze Bayley šnupať zvyšky zašlej slávy ich bývalej kapely) Dávali vtedy s Ironmi reportáž na Markíze, Jopo ich púšťal v Deke a tí, čo to zažili, hádam po koncerte začali chodiť do kostola. Taká atmosféra tam bola. V hľadisku pre 10 tisíc ľudí, kde je 15 tisícový dav.

Lenže.

Čo ak to celé je len novinárska kačica, respektíve internetový hoax? Nikde na internete totiž nie je žiadna oficiálna správa o Iron Maiden na Topfeste. Iba na Facebooku pár zbožných prianí, či pár detských fór typu Birdz, ale nič seriózne! Ak nejaká správa aj bola na oficiálnych festivalových stránkach alebo trochu lepšom hudobnom webzine, tak bola zmazaná (napríklad na livemusic ostal link a prázdna stránka :)).

Čo sa to deje? V oficiálnom programe majú Iron Maiden uvedené, že 29. júna hrajú v Nemecku na Open Air. To je tretí topfestový deň. Kto pozná odpoveď na túto záhadu?

Ono je to totiž pri kúpe lístka dosť zásadné vedieť, či v Piesťanoch, budú hádzať šedivými hlavami originál Ironi alebo iba Emir Kusturica s obligátnym Čechomorom. Zatiaľ to vyzerá na peknú bublinu.

UPDATE: 17. 1. 2013 – agentúra SITA potvrdila, že Iron Maiden príde v prvý festivalový deň! Chváľme pána!!!

O autorovi Zobraziť všetky články

admin