Joker

Než som sa dostal do kina, internet mal už v Jokerovi jasno – je to pecka a týždeň sa to na mňa všade vylievalo. Tak choďte potom do kina neovplyvnení :P.

Každý jeden článok a koment, samozrejme, sa točí okolo výkonu hlavnej postavy. Herec Fénix sa vo svojom grandióznom sóle mení… na Heathera Ledgera :P. Na Fénixa nie som odborník, pamätám si len ako pekne hral slabošského Commoda, kde mal režisér veľkú starosť, aby nezatienil hlavnú postavu Gladiátora. Ale keď všetci opakujú, že má dostať Oscara, tak ho asi aj dostane. Keď už kvôli role schudol tak, že mu všade trčali len kosti :P.

V čom je Joker super? Že tu niet ani stopy po komiksových supernatural veciach, po gerojoch v pláštenkách so slipami na gatiach. Pravda, ostali názvy z  Gotham City a to je asi tak všetko. V Amerike, krajine extrémov, sa okolo filmu spustil bežný butthurt – Michael Moore prišiel s rasovo-sociálnymi teóriami, kdejaký blázon sa v Jokerovi vzhliadol. Ja hovorím, že je to furt len prequel k Batmanovi, navyše, ak som už v živote nechcel vidieť umierať Brucových fotrovcoch, tak tu sa mi to nepodarilo. Mŕtvi Waynovci po 2305-krát – nuda.

Film je len taká psychodráma  na dve hodiny… ani neviem, čo na tom stálo 60 miliónov, kedže scény nie sú nijak opulentné, CGI žiadne, len pár áut zhorí :P. Ani násilie mi neprišlo, že je ho veľa – pointa je v tom, že film vyzerá až príliš realisticky, preto sa niekomu možno stiahli polky. Podľa mňa je to prvý snímok z DC univerza, ktorý by sme zvládli natočiť aj na Slovensku :P. Hlavný hrdina by bol Tibor Rostas, ktorému by z neúspechu pred publikom postupne čoraz viac špliechalo na maják, doniesol by zbraň na detskú akciu a tie ostatné veci z Jokera :). Je to proste jedna veľká  melodráma z paneláka. Film ale vybočil a to je plus. Nech sa starý dedo Scorcese aj pototo.

Pred Jokerom išli okrem trailerov na nové Evitovky (diváka zalieva pocit trápnosti) aj trailer na sólo film o Harley Quinn s Margot. A to bude prúser. Joker bol v pohode, aj keď 70 percent všetkého zariadil Fénix, ktorý nakopal Leta do zadku.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin