Escape room ako dovolenka

Zdá sa, že nie je ľahké pohybovať sa počas pandémie – alebo skôr snažiť sa jej zabrániť tým, že prijmeme celospoločenské obmedzenia spočívajúce najmä vo vyhýbaní sa neznámym ľuďom. Obetujeme svoj spoločenský život – a čo potom? Žiť treba tak či tak.

Svetielkom na konci tunela je nájsť si niečo, čo nás udrží pri zmysloch a v dobrej nálade… a čím viac času trávime v obývačke, tým viac si uvedomujeme, že na tomto mieste to nie je. Múzeá, športoviská, kiná, reštiky – všade tam sa normálne zhlukuje plno ľudí. Ideálne strávený čas je v prírode – ale vonku zrovna prší a nie každý je typ, ktorý znesie lesnú nepohodu. Rozmýšľali ste o escape roome?

Escape roomy sú stále ešte novinka – šíriť sa začali až v 21. storočí ako opozitum k filmovej a počítačovej kultúre, z ktorej však čerpá. Živá hra spočíva vlastne v tom, že sa vás snaží dostať do filmu alebo knihy, ale naozaj, naostro a so všetkým čo k tomu patrí. Escape roomy sa preslávili svojou intenzitou a zážitkom. Najväčší a rozhodne odporúčaný escape room v Bratislave je Questum.

A prečo ich spomíname v súvislosti s coronou a ochorením covid?

Lebo hry sú neverejné, pre úzky okruh hráčov. Hra je pre dvoch až piatich ľudí a tí sa veľmi dobre poznajú, sú v rodine alebo dobrí kamaráti (v zahraničí vás do hry často dávajú aj s cudzími ľuďmi, ale tento zvyk u nás nie je). Čiže sa vyhnete davom neznámych ľudí. Hra je vhodná aj pre deti – je dobré pozrieť si hry dopredu a zistiť si o čom to vlastne je.

Hru si zabookujete cez internet a na presný čas – tento čas je len váš. Na hodinu vás zavrú do miestnosti plnej hádanok a idete. Za zamknutými dverami vás nič nebude vyrušovať, ponorenie sa do hry je absolútne. A von vyjdete s lepšou náladou.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin