Sessler 20 v Kryme

Celý tento rok je taký nijaký, a taká bola aj Trnavská 13-ka. Pivný pochod, ktorý jedeň deň v roku prefarbí Trnavu na farbu aktuálnch tričiek pochodu. Tento rok boli tričká výrazne žlté a tak ste videli, že ich bolo nejak o dosť menej ako po minulé roky – kvôli blbej korone asi hromada ľudí ostala radšej doma.

Ono tie podujatia sa rušili ako podľa rulety… Trnavská 13-ka ostala, hoci dve krčmy tesne pred dňom D pustili do gatí a radšej sa odhlásili. Že to bolo narýchlo zbuchnuté podujatie v náhradnom termíne som spoznal už podľa toho, že napr. na webe nemali mapu :). Asi by tohto roku vyzerala divne, keďže 5 zastávok bolo na pešej zóne na kope. Mimochodom, myslím, že mali byť miesto pochodu nejaké slávnosti piva, ktorým privrel tipec hipsterský primátor a vôbec nie kvôli pandémii, ale kvôli nejakým jeho blbostiam.

Hore na obrázku vidíte 20tku Sesslera – hutné, presladené, ťažké pivo. Raz za čas OK, ale inak je to už vážne trochu príliš vykvaseného sladu… Vlastne sa mi sem ani nechce dávať veľa fotiek. Dám sem Galaxiu IPA z banskobystrického remeselného pivovaru Baran (v pivnici Lokál Pubu), lebo ten tu ešte nebol. Je to štandardná IPA – svieža, voňavá, predražená.

Baran Galaxia

Bol som aj v Rotunde Spiegesaal, ktorú opäť vyhlásili za najlepšiu zastávu na pochode. Ona nie je najlepšia – nie je to vyslovene pivný podnik (majú tam hlavne Bernarda, ale je to skôr taká hipsterská kaviareň), ale keď som tu poobede bol, tak vládla mizerná nálada :). Na plátne dávali futbal a Slovan Bratislava s tým ich neschopným Juniorom práve dával Trnavu 2 : 0.

V Radničnej pivárni mi prišla tradičná Plzeň trochu čpavkovitá… a dovnútra ma pustili iba s rúškom, čo je zvláštne, lebo po pár sekundách, samozrejme, rúško ide dole. Je to skrátka chaos, každý si vysvetľuje opatrenia inak, ale nevravím, že za to niekto môže.

Mustang v Café History

Ešte sem dám túto fotku – je to Mustang v Café History v úplnom centre mesta. Toto tiež nie je pivný podnik a nikdy ani nebol. V kaviarni visí obrovská tabuľa s dennou ponukou a pivo tam ani nie je. Že je to Mustang som sa musel opýtať čašníčky (v plastovom pohári Staropramenu). Takže kým dve zastávky sa v strachu odhlásili, toto Café sa do pochodu prihlásilo z opačných dôvodov – asi im klesla klientela.

A ešte humorná historka na záver: jedna zastávka bola Laser Aréna. Viem, kde to je… je tam aj bar. A keď som sa tam došiel, samozrejme, žiadny pivný pochod tam nebol. Lebo v Trnave, na druhej strane meste, niekde v riti, je druhá Laser Aréna. A tam bola zastávka. Nebol som jediný, čo upadol do omylu – došli tam ďalší pochodovači a tiež sa divili. Nuž, nebola mapa…

O autorovi Zobraziť všetky články

admin