Jim Morrison

Jim MorrisonJim Morrison

Rocková legenda Jim Morrison je naším prvním členom elitného Klubu 27 – muzikantov, ktorí zomreli vo veku 27 roov. V zozname ich je zatiaľ okolo päťdesiat. Jim zakladal kapelu The Doors, ktorá prerazila na prvý pokus. Obecenstvo si ho zapamätalo ako charizmatického, drzého, nihilistického a čudného výrastka. Zomrel v Paríži, oficiálne na srdečné problémy. Hádam u nikoho s výnimkou božského Elvisa sa neobjavilo toľko legiend, mýtov, fám a dohadov o pravej príčine Jimovej smrti. Časť fanúšikov stále verí, že to proste len zabalil a žije si pokojne v ústraní.

Janis Joplin

Ženská, ktorá vykopla dvere na mužskom svete a ukázala všetkým, čo je to rock a beat. Janis Joplin musí byť v každom serióznom rebríčku najlepších rockerov všetkých čias. Žila ako tornádo, sprevádzal ju rozruch. Pre chlapov to bola prvá speváčka, ktorá nekrútila vnadami. S chrapľavým hlasom a expresívnym prejavom sa zapísala do histórie. Zomrela na predávkovanie sa heroínom v kombinácii s alkoholom.

Jimi Hendrix

Jeden z nejtalentovanejších gitaristov. A áno – mnohí, hlavne tí starší, tvrdia, že on bol najlepší vôbec. Bol hviezdou číslo jedna na legendárnom Woodstocku 1969. Jeho mama bola Indiánka. Čo by to bolo za rockera, keby v mladosti nemal problémy so zákonom. Za krádež auta musel slúžiť v armáde. Vraj ho prepustili, keď predstieral homosexualitu. Ako to už býva, aj jeho smrť v 27 rokoch obostierajú nejasnosti. Najskôr to prehnal s liekmi a zadusil sa.

Kurt Cobain

Chlapci, ktorých v detstve týrajú, sa buď stiahnu do seba, alebo z nich vyrastú drzí fagani pripravení pobiť s celým svetom. Kurt bol ten druhý prípad. Fajčil od detstva, bol závislý od kadečoho. Neskôr sa rád vyťahoval, že v istej chvíli musel bývať pod mostom. Bohvie ako by bez neho dopadol grunge. Fanúšikovia sledovali jeho drsné a rýchle manželstvo s Courtney Love. Párkrát sa pokúsil o samovraždu. S pilulkami to nevyšlo, nakoniec si vpálil guľku do hlavy. Vraj nato v anglo-saských krajinách stúpol počet samovrážd týmto spôsobom. Z Kurta si skrátka neberte príklad.

Amy Winehouse

Do morbídneho Klubu 27 nedávno vstúpila Amy Winehouse, biela Britka so židovskými koreňmi, ktorú volali kráľovnou ostrovného soulu a R & B. Vraj ju veľmi ovyplyvnil aj jazz. Kritici a fanúšikovia ju milovali. Pred smrťou sa na javisku často potácala a plnila predné strany bulváru. Alkohol a drogy ju nakoniec odrovnali.

Brian Jones

A nakoniec tu máme zakladateľa skupiny Rolling Stones. Opäť záhadná smrť – utopil sa v bazéne mesiac potom, čo odišiel z legendárnej kapely, kde ho zatienili ostatní členovia. Nakoniec, keby bolo po jeho, z Rolling Stones by bola asi mäkšia bluesová zostava. Bol z hudobníckej rodiny, hral na veľa nástrojov. Gitara dominovala. Vo svojom krátkom živote skúsil aj sólo kariéru. Zahral si s Jimim Hendrixom alebo Beatles. Pri piesni Yellow Submarine stál za mixážnym pultom a dospieval vokály. Škanádly so sexom a drogami ho sprevádzali na každom kroku.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin