Frozen Throne v Bateliéri

Musím sa priznať, asi nie som ten pravý typ, aby som prinášal reportáže z gothických selaniek.

O gotike viem toľko, že rytieri túžili obliekať sa pestrofarebne (ľavá šponovka červená, pravá zelená, cez drôtenú košeľu erb) a že žumpy na hradoch čistili zločinci. Hádam mi teda bude dobrými ľuďmi v Bateliéri odpustené, že som v sobotu nedodržal dresskód noci. V latexe by som i tak vyzeral ako fatpack z hladovej doliny.

OK, o tejto muzike teda nič neviem (gothelektro industrial gothic synthpop dark 80s new wave EBM batcave). Moje znalosti elektronickej hudby končia pri Scootri a Prodigy a väčšinou si už i tak nevšimnem, keď začne nadránom na dedinskej diskotéke spievať Demis Rousoss. Zdalo sa mi dobre, že v tých trackoch hrajú staré vymlátené práčky, rozladené tranzistorové rádio a vintage mixér ETA made in Chrudim zo 70-tych rokov?

Neviem veru, či som sa teda návštevou koncertu Frozen Throne zbavil v tomto žánri panictva a či som komunite prispel niečím viac než vianočnou atmosférou. Ale aj ignorant s charizmou a šarmom drevorubača a hudobým sluchom 60-ročného baníka sa vie zabaviť na veciach, ktoré si doma inak neukladá inde ako do popového priečinka. Keď si človek odmyslí ten šum naokolo, tak spievali celkom pekne. Ba, teraz čítam na ich Facebooku, že to vlastne bola pre túto zostavu premiéra, takže gratulujem, že ste to odkrútili v pohode. Podkutý fanúšik v tom iste dokáže nájsť vnútornú eleganciu.

Mimochodom, kto vraví, že v Bateliéri hrajú undeground? Na to tu niečo chýba – pivnica s úzkymi schodíkmi. Inak je tu ale veľmi príjemne a drinky nie sú predražené. Možno sem dakedy ešte zájdem :P.

P. S. Nikdy, ale nikdy si nemýľte old-school EBM s aggrotech dark electro žánrom.

P.S.S. Kto mi vysvetlí rozdiel medzi industrial a post-industrial?

Dresscode - latex/black

Dievčatá v bratislavskom Bateliéri

Pred Bateliérom

Dievčatá pred Bateliérom na Továrenskej ulici

 

Bateliér hunt

O autorovi Zobraziť všetky články

admin