Legend of Tibet

 

Mystika Strechy sveta… Čínania vyvíjajú hru z prostredia, kde sa hry väčšinou neodohrávajú. Len sem-tam nejaký trochu nudný film s Bradom Pittom.

Tibet je mimoriadne zaujímavá krajina – odhliadnuc od politiky a asimilácie obyvateľstva vládnucou silou, našinec si isto predstaví nekonečné zasnežené končiare v diaľke, ohromnú náhornú panvu, kde takmer niet potravín či zeme, do ktorej sa dá pochovávať a preto tam mŕtvych rozrezávajú pre divú zver… No a potom tu majú mníchov, ktorých si u nás predstavujeme ako majstrov Shaolinu, ktorí rozkopávajú zlu ústa. A ich dalajláma v exile je naozaj pozoruhodná a exotická postavička svetovej politiky.

Škoda, že zatiaľ to na nejakú zamrznutú hru na čerstvom vzduchu nevyzerá. Na zverejnenom videu behajú postavičky v podzemí a všetko vyzerá skoro ako v Diable 3. Ale úplne ako v Diable 3. Na jednom artworku vidíme niečo ako Zakázané mesto či obrovský kláštor na kopci, ale inak nič nepripomína tajomné pozadie Tibetu.

Za hrou Legend of Tibet za tým čínsky gignant online gamingu NetEase, ktorý je u nás známy tým, že poskytuje proxy služby firme Blizzard a jeho hrám World of Warcraft Starcraft 2. Číňania radi kopírujú – u nich sa to nepovažuje za morálny poklesok, ale hádam až ctnosť. Skrátka – nový titul Legend of  Tibet vyzerá na debutovom traileri takmer ako dokonalá kópia Diabla… teda až na tie čínske písmená a niektoré typicky ázijské postavičky. Žáner má byť MMORPG, ale pravdupovediac, zatiaľ nám to fakt pripomína „iba“ tretiu diablovku. Opakujeme sa, že?

Majú tu byť 4 povolania a „non-target“ systém, čiže mieriť budú hráči manuálne. Dungeony majú byť ťažké a plné pascí – to ale dnes znamená bohviečo. Public test sa začína práve teraz.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin