MASH posádka

MASH posádkaSeriál MASH sa natáčal vyše desaťročia a herci nám v ňom pekne zostarli. Hawkeyemu zosiveli vlasy, Margaretine vrásky nezakryl ani silný make-up, niektoré postavy odišli.

Napríklad Trapper zanechal seriál a stal sa superboháčom. Sympatický plukovník Blake bol v skutočnosti mrzutý hašterivý herec, ktorý chcel hrať hlavnú úlohu a nezniesol tieň Alana Aldu. Preto ten dojímavý diel, keď ho zostrelili v lietadle. Ale zase taký major Burns – nesympatický neschopný gumák – bol ako človek v reálnom živote vraj mimoriadne milý. Zo seriálu odišiel, pretože chcel hrať vážne postavy a nielen karikatúru zeleného mozgu. Herec zomrel už pred 20 rokmi.

Radar odišiel, lebo jeho predstaviteľ sa cítil dlhoročným natáčaním odstrihnutý od rodiny. Mimochodom, viete, že nikdy v seriáli neukázal ľavu ruku? To pretože na nej mal len tri prsty, čiže do armády by ho neodviedli. Ale v dráhe hudobníka mu to nebránilo.

Hercom ich zelené uniformy prischli do konca života – plukovník Potter, maličký ale vitálny starček sa dožil takmer stovky. O majorovi Winchestrovi sa vie, že je decentný a slušný pán a gay. Okrem hlavných úloh sa v seriáli objavili nezabudnuteľné bočné postavy. Napríklad obézna sestrička Kelley sa objavila až v 164 epizódach – pekné číslo. Potom sme tu mali spomaleného kuchára Igora Starminského, domýšľavého seržanta Zalea a niektorých dôstojníkov, ktorých si nikto nepamätá, ale hrali v desiatkach častí. Aj niektoré sestričky boli stálicami, ale nemali meno. V kultovom seriáli sa objavilo aj niekoľko celebrít, alebo napríklad otec Alana Aldu Robert.

V skutočnosti praví lekári a personál z naozajstných MASH jednotiek seriál väčšinou odmietli. Predsa len v tej vojne nebola zábava, len nepríjemné povinnosti. Inak seržant Klinger, respektíve jeho herec, naozaj bojoval v Kórejskej vojne. Perličiek o seriáli je nesmierne množstvo – nepripravíme vás o zábavu pátrať po nich. Len si pozrite tváre hercov ako vyzerali v seriáli a po desiatkach rokov neskôr.

MASH - vtedy a potom

O autorovi Zobraziť všetky články

admin