Nekultúra / Leopoldov

Čím staršie kapely, tým mladšie publikum. Jadro zostáva.

Všimli ste si koľko slovenských punkových legiend je z dediny? Takže keď Hospital Bukra krstia album Polopate, tak je to na domácej pôde, ako inak, pekne na zdravom vzduchu. Teraz sa asi Leopoldovčania urazili, ale vážne, koľko to môže mať? 4-5 tisíc obyvateľov a Mestský úrad?

Aj pán primátor sa boli v Spolkovej záhrade pozrieť (to je ale čudný názov v 21. storočí). Jastrili pohľadom doľava i doprava a keď zistili, že všetko je v poriadku (na rozdiel od bežnej ľudovej zábavy sa pankáči nebijú), spokojne odišli domov.

Mierumilovný Gothoom, kde nikto nikomu nerozumie, chceli zakázať. Ale v Leopoldove majú dobrého zvukára, tam veľmi dobre rozumieť, keď Karpiná spieva „Taký je nás otec, monsiňor Ján Sokol, do tých starých vajec, hneď by som ho kopol“ (neviem, či aj toto dávali, lebo zrovna najväčšiu hviezdu, na plagáte najväčšími písmenami, som zmeškal :). Škoda dobrej reklamy. Tak kto je kontroverzejší? A je vôbec punk ešte nažive?

Hovorí sa, že otázka či je punk dead nemá zmysel – pretože keď to spomínate, tak to mŕtve nemôže byť. Podebatovať si môže tu. Je pravda, že vekom sa na to väčšinou tí najtvrdší vykašľú… Odložia svoje staré handry a prejdú na Vidiek… a tóny Evy a Vaška začínajú mať čaro. A potom, ako na tom krste Bukry, pod pódiom je od začiatku až do konca nejaký týpek, čo je nahodený ako do fabriky, nemá nič ani z chilli obchodu, ani z ebayu, ale punk si nosí v srdci. Eh.

Vraj to nie je v image. Ale v tom, či vás aj po 20 minútách baví počúvať stále rovnakú melódiu. Alebo – v trochu dlhšej verzii – to čo tuná píše Greg vo svojom manifeste. All I do is Punk.

 

Pankáči

Chronická únava

Hasiaci prístroj

Hasiaci prístroj spevák

Hospital Bukra krstili Polopate

O autorovi Zobraziť všetky články

admin