Tempest Brewing Vermont Sessions

Pekné miestečko na maličkej slovenskej pivnej mape – v jednom rohu Fresh Marketu je roh s osemnástimi pípami a zbierkou rumov na polici.

No nechajme rumy a ochutnajme pivká. Toľko pív vyslovene pýta ochutnávky a domáci gazda tu je nachystaný s jednodecovými pohárikmi a veľmi rôznymi cenami vyrátanými na centy.

Tempest Brewing Vermont Sessions. To svetložlté bublinkové pivo hore na obrázku som dostal ako odpoveď na otázku „čo tu máte takého letného“. Je to naozaj ľahké, ale nie veľmi zapamätateľný kúsok. Skôr som si zapamätal to, že malo uvedené ako pôvod GB a vedľa bol nejaký UK :P. No, toto nebudeme riešiť. Toto pivo nebolo veľmi výrazné, ani penivé (ani alkoholické), skrátka, keď prídete v úpeku po chodníku do toho Marketu, tak padne dobre.

Režná Bára

Režná Bára. Táto tmavšia a zachmúrenejšia Bára od Chomouta sa mi z celej ochutnávky páčila najviac. Má aj viac grádov (7 percent alkoholu) a mala by to byť ražná IPA (žito je síce raž, ale viem, že tak voláme kde čo u nás :P). Pivo skĺbilo chlebovú a ovocnú chuť s jasným dojazdom – a veľmi slušnou horkosťou. Krémová pena, plné telo, výrazný prejav – prečo nie?

Tempest Brewing Mexicake

Tempest Brewing Mexicake. A ešte tento „mexický koláč“ (názvom nerozumiem) od Tempestu. Hustý, čokoládový, korenistý. Veľmi silný alkohlový počin, ktorý chutí ako čokoláda k tým rumom, čo má majiteľ na policiach naokolo. Čokoľvek je v tomto Imperial Stoute, je to vypražené len ako to ide. Pre milovníkov kávy a ďalších ukrytých chutí – aj keď nepoznám nikoho, kto by si tento štýl objednával vo väčších množstvách :).

 

O autorovi Zobraziť všetky články

admin