Karate kid

Karate kidKarate Kid

Otec všetkých príbehov o odstrčenom chlapcovi samotárovi, nad ktorým sa zľutuje starý majster karate a naučí ho svojmu umeniu. Samozrejme, učiteľ-mentor musí byť v týchto filmoch za každých okolností čudák a tvrdý tréner s tajomnou minulosťou. A férový športovec. Niet divu, že Karate Kid filmov vzniklo hneď niekoľko. V jednom si to dokonca pán Miyagi rozdá so starým nepriateľom na rodnej Okinawe. Na týchto kúskoch nie je dôležitý finálny boj, alebo rodinný príbeh – ale scény, kde sa trenuje od omdlenia.

Rocky

Kto by nepoznal sériu Rocky o Talianskom žrebcovi, ktorý vyboxuje dušu z tela zo sovietskej steroidovej mašiny, priateľa Apolla alebo Mr. T. Sylvester Stallone a jeho tréner starnú, manželka rokmi naberá na kráse, ale v kuse sa trénuje, rúbu sa stromy a riešia sa osobné problémy. Pokiaľ chcete byť dobrým boxerom, mali by ste na začiatku byť schopní chytiť aspoň rýchle kura.

Kickboxer

Jean-Claude Van Damme si na takýchto snímkoch založil kariéru. Kickboxer patrí k tým lepším (zadarilo sa, žiaľ, aj pár céčok až déčok). Pomstiť brata strieskaním zlého borca, aký to vznešený cieľ. Inak sranda je, že sa herec Van Damme pohybuje iba v prítomnosti ochranky a vylakajú ho aj malé deti.

Batman begins

Batman je viac ako superhrdina. Nemá totiž superschopnosti. Nevie očami rozpáliť železo, nezdvihne autobus a aj to lietanie iba predstiera. Preto sa musí v junáckom veku náležite vycvičiť. Film o jeho začiatkoch síce nie je až tak temný ako skôr akčný, ale aj tak stojí za to.

Matrix

Neo je Vyvolený a vyvolení dokážu všeličo. Napríklad ignorovať zákony fyziky v počítačovom svete. Všetky tie parádičky, uhýbanie guľkám a lietanie sa musel naučiť. Ako inak, od učiteľa Morphea. S výcvikom ako je táto zábavka v dojo, je Neo rýchlejší ako Superman a stovka agentov Smithov ľahko príde k úrazu.

36 komnát Šaolinu

Klasiká z čínskej školy. Mnísi sú cvičení za schopných zabijakov. Musia prejsť 35 výcvikovými komnatami. Len jedeen z nich sa ukáže byť výnimočným majstrom z celej generácie, dosť silný na to, aby sa postavil tyranskej vládnucej dynastii.

Kung-fu Panda

Vychovať z tučnej a lenivej pandy Dračieho bojovníka, to vyzerajú aj nad sily majstra Shifu. Ale musí sa na to dať navzdory faktu, že v triede už vychoval päťku výnimočne talentovaných žiakov kung-fu. Stará korytnačka vraví, že panda je tá pravá a korytnačky sa málokedy mýlia. Kung-fu panda je nielen rozprávka pre deti, ale aj zábavná paródia na „trénovacie filmy“.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin