A je to
Zabudnite na epiku, lyriku a drámu, A je to ponúkajú oveľa hlbší zážitok. Legendárni domáci majstri Pat a Mat za roky svojej existencie zľudoveli tak veľmi, že keď vidíte nejaké nemehlo, hneď vám zíde na um ich víťazné gesto. Osobne sa priznám, že mi bolo zakaždým strašne ľúto ako sa im tie ich krásne home-made zlepšováky rozpadli, keby aspoň tak jedna časť bola, že sa im niečo podarilo :). Plus parádna hudba, ktorá sa hodí k prenosu z parlamentu.
Bob a Bobek
Králici z klobouku, ďaľší symbol detstva. V našej ukážke v maďarskej verzii – dôkaz, že sa naozaj dostali až za hranice. Bob je starší a múdrejší králik, trochu suchár a má tatkovské reči. Bobek je srandista, ktorý sa stará o zábavu svojimi šibnutými nápadmi. Občas králici robia pekne zle. Sú to takí kreslení Laurel a Hardy.
Kremienok a Chocholúšik (Pohádky z mechu a kapradí)
Krásna zvučka začína seriál, ktorý sa v origináli volá Pohádky z mechu a kapradí (príbehy Křemílka a Vochomůrky)a príbeh čítala vtedy slávna hviezda Jiřinka Bohdalová. Človek by sa až divil, koľko starostí môžu mať takí čiernobieli škriatkovia v lese.
O krtkovi
Z Krtka mal byť len krátky náučný žáner pre deti. A vidíte, aká hviezda z neho vyrástla. Kým nedošiel Mickey Mouse, najväčšia frajerina bola mať na tričku Krtka alebo aspoň ho mať na písanke. A do módy sa zase vrátil. Bez šiltovky a so zvukmi, ktoré hovoria viac ako slová.
Mach a Šebestová
Petr Nárožný nebol stále len mrzutý dedko, ako sa zdá v dnešných telenovelách. K seriálu Mach a Šebesta dodal veľmi energický umelecký prednes. O vizuál sa postaral Adolf Born a o scenár Miloš Macourek (ten čo vymyslel aj Arabelu – preto sa naši školáci z 3. B dostanú aj ku kúzelnému sluchátku atď.)
Maxipes Fík
Jednoduchý detský seriál zo 70-tych rokov sa dočkal druhej série, knižných vydaní a tak ďalej. Maxipes Fík je bernardín s hustým kožuchom a veľkou inteligenciou a bláznivými nápadmi.