Vykúpenie z väznice Shawshank

Vykúpenie z väznice ShawshankVykúpenie z väznice Shawshank

Z nenápadného dielka spisovateľa Stephena Kinga sa stal jeden z najlepších filmov všetkých čias. A nebolo k tomu treba ani drahú výpravu alebo špeciálne efekty. Výborný scenár a herecké výkony vtiahnu diváka do príbehu z vraždy falošne obvineného bankára Andyho Dufresneho, ktorý sa nikdy nevzdáva. Väzenská story par excellence. Do toho si pridajte otcovského previnilca v podaní Morgana Freemana a zopár z najlepšej umeleckej skaly vytesaných osobností spoluväzňov.  Nič nie je také ako sa zdá byť na prvý pohľad.

Pulp Fiction

Film má podtitul Historky z podsvetia a nie len pre nič za nič. Kto by nepoznal gangstrov Vincenta Vegu a Julesa Winnfielda. Jedného skúša veľký boss, druhý chce skončiť so zločinom a kazať Božie slovo. Do toho sa pripletie pár mŕtvol, sfetovaná mafiánska manželka, naštvaný boxer či profesionálny čistič dôkazov. Dokonale prepletený a osobitne drsný príbeh od majstra žánru Quentina Tarantina.

Forrest Gump

Bež, Forrest! Každý, kto pozná Forresta Gumpa si myslí, že tomuto chlapcovi to veľmi nepáli. Ale ako hovorí Forrestova mama – pre hlupáka je každý hlúpy. Legendárny snímok zobrazuje život obyčajného postihnutého chlapca z Alabamy, ktorému nikto neveštil slávnu budúcnosť. Vitajte na výlete naprieč americkými dejinami so skvelým sprievodcom na palube. Životná rola Toma Hanksa.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin