Nefiltr - Smíchov pšenica

Ale nám ten čas letí. Nefiltrovaný Staropramen som tu recenzoval pred vyše 5 rokmi a myslel som si, že sa k tomu zlému pivu už nikdy nevrátim. Zaujímavé. A predsa pristálo nedopatrením v Tesco košíku. Tak čo sa za ten čas zmenilo?

Jedným slovom: etiketa. Pivovar Staropramen sa už hanbí za svoje logo, takže je tam už len malilinké neviditeľné logíčko pod nápisom Smíchovský výběr (zato som sa aj omýleu, ako sa hovorí na Záhorí). Vraj „poctivý český ležiak inšpirovaný Nemeckom a chuťou Belgicka). Tú majú dodávať koriander a jablková šťava.

Budem sa opakovať, ale nedodávajú nič, akurát si na etiketu môže výrobca písať, že zákal je prirodzenou vlastnosťou piva. Aby nejak vzbudili zdanie akejsi doma varenej nefiltrovanosti, keď už to má nový názov NEFILTR. Lenže ani koriander ani jablká v pive necítiť. Vlastne tam necítiť skoro ani pšenicu :). Je to taký vodový ležiak s lacnou chmeľovou arómovu, že skoro ani nepostrehnete, že ide o pšeničný žáner. Priemerná horkosť, podpriemerná hutnosť… škoda reči. Je to len pekné na pohľad, a lacnejšie než iné pšeničné pivá.

Treba nechať ale tomu Staroprameni, že dokážu naozaj trpezlivo dlhé roky pracovať na svojej zlej povesti :P.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin