nobuo uematsu

 

Najlepší z najlepších. Keď nepoznáte ani jedného japonského skladateľa, aspoň toto meno by ste si mali zapamätať. Na konte desiatky videohier, soundtrack k veľa dielom Final Fantasy a tak ďalej. Tento chlapík netvorí hudbu, ale sny. A hudobníci snívajú zase o spolupráci s ním.

Začínal ako samouk na klavíri, ktorý chcel byť ako Elton John. Tiež chcel byť v mladosti zápasníkom, ale dnes pozerá zápasy už len v televízii s pivom v ruke. Kľúčovým zlomom bol rok 1986 a vstup do firmy Square, kde vydržal 20 rokov. Pôvodne si tu chcel len privyrobiť popri práci v hudobnom obchode. Tu sa stal prominentným skladateľom, okrem Final Fantasy pracoval na SaGa sérii, Chrono Trigger, Blue Dragon, Lost Odyssey a tak ďalej a tak ďalej.

O Final Fantasy určite už každý počul – toto je ten chlapík, ktorý soundtrack z týchto hier dotiahol na symfonické koncertné pódia pred tisíce fanúšikov. Na staré kolená hrá na klávesoch v rockovej kapele Black Mages

Od roku 2004 sa osamostatnil a založil spoločnosť Smile Please. Aj na voľnej nohe sa stále motá okolo Final Fantasy hier. Hovorí, že radšej ako by sa mal inšpirovať inou hudbou, inšpiruje sa na prechádzkach so psom.

Mimochodom, podobne ako Jeremy Soula, i jeho volajú John Williams videohier, akurát z Japonska.


O autorovi Zobraziť všetky články

admin