Bevog Black Blood 2 Dark IPA

Tento rok som veľa tmavých pív nepopil.. tak som sa to pokúsil napraviť ku koncu :). Zaujímavé je, že v teste mám 4 pivá a každé bolo ÚPLNE iné.

Bevog Black Blood 2 Dark IPA. Na hlavnom obrázku je to najdrahšie pivo. Vo vysokých pohároch so stopkami, len 3-decové a vraj až 19tka (a vraj metalovými 6.66 % alkoholu). Neviem, neviem, či sa dá úplne veriť týmto číslami. Čakal som niečo hutné, ale bola to jemná IPA. Keby mi v tej chvíli zaviazali oči, tak ani neviem, že pijem tmavé pivo. Za tú cenu a s tým veľkým stupňom sladu (bolo to napísané kriedou na tabuli a tabuliam v pivárňach sa tento rok veriť nedalo) som čakal grády. Nuž ale aspoň si pivovar Bevog prestávam mýliť s Brewdogom :p. Ešte keby tú svoju stránku miesto dizajnérskej explózie animácii prerobili na niečo funkčnejšie.

Volba sládků African Coffee Stout

Volba sládků African Coffee Stout. Ďalšie pivo, kde sa bláznili marketéri. Vraj to navaril Safari pivovar, s africkými surovinami a peniaze pôjdu na nosorožcov. Aspoň vieme ako vznikajú tie videá s 30-sekundovými hipo-prdmi. Ale inak všetka česť – toto je ozajstný stout. Hutný, hustý a skôr ako posedenie pri pive je to ako kávičkovanie s rumom. A nebol ani extra drahý – tuším 1.80 eura. Načapovaný v Randali, čo veru nie je najlepší podnik na pivo (stále tu čapujú tak pod čiarku, že by ich Braňo Mojsej pozabíjal pohľadom, keby ešte pil). Inak čo som si v tom Randali všimol – za barom sedel stále ten istý týpek s ružovým čírkom na hlave, ktorý tu sedel pred 15 rokmi, keď som tu bol prvýkrát. Zošúverenjší, vráskavejší, so splihlým čírečkom, ale stále ten istý. Ako keby sa 15 rokov nikam nepohol.

Tmavá Korma

Tmavá Korma. V bratislavskom Dungeon pube som si dal Tmavú Kormu. Ani sa mi nechce zisťovať nejaké podrobnosti o pive – bolo veľmi, ale naozaj veľmi sladké. Ako medovina v pohári, ktorý bol cítiť po niečom inom. Hádam, že na takéto pivo treba mať náladu (mňa práve nejaká stará ježibaba ošmekla na trhoch). Hm. Podnik sa nechová k pivu vždy s láskou, je to taký detskejší pub – decká na stoličkách, decká za barom… a mama, čo umýva riady chýba :p. Inak je tu pekne, aje pivo je lacné – 1.60 je v pohode cena.

Corgoň Maurus

Corgoň Maurus. A na koniec tmavý Maurus v petržalskej Kráľovskej pivárni. Opäť pod čiarku a opäť v pohári od inej značky. Telefón už dodýchaval, ale problém piva nie je vo výzore. Je to v jeho slabosti. Vodové pivo s 3.7 % alkoholu. Nevravím, že pivo má byť alkoholové. Ale aj na tmavé pivo to bolo nejaké bez chuti… Karamel, káva, pražený jačmeň? Len tak veľmi zľahka. Toto si čapujte v júli na Domaši. Corgoň nemal nikdy dobré meno, a toto pivo ide dosť proti jeho masívnej reklamnej kampani, ktorá je založená na chlapkosti a pivnom mačizme. Toto je také pivo z románu Jane Austinovej, ktoré je vhodné aj pre kojencov.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin