Letisko Sofia
 1. Nastrúhané jablko a nastrúhaná cvikla bez chuti. Dokopy sa to volá Taliansky šalát.
 2. Pivo Skapto (nemýliť zo Zomri) na mieste zvanom Burger & Beer Paradise. Jediné ozajstné craft pivo, čo sa nám podarilo nájsť v Sofii (ale len sme málo hľadali asi).
 3. Raj vám ponúkne aj niekoľkokrát prepečené hranolky. Zdravé ako skok zo skaly, ale skákať sa musí.
 4. Ešteže je miestny Lidl preplnený českým pivom.
 5. Barcelonské podivné pivo. Toľko chutí hádam nemá žiadne iné pivo na svete – či je to dobre alebo zle, neviem.
 6. Ak ste unavení, na nohy vás postaví malá istota.
 7. Chili con carne. Hm… v medzinárodnom menu, kde nebolo nič bulharské. Toto je doslova najbalkánskejšia položka v lístku.
 8. Pivo Šumensko. Je to europivo, ale evidentne sa dá používať aj ako turistická pasca v peknej taverne.
 9. Bulharská studená polievka Tarator. Je tam ten pocit, ako keď o polnoci chlípete rovno z chladničky 🙂.
 10. Purlenka. Taký suchý lokeš /plackochleba s troškou cesnaku a syrom.
 11. Názov mi vypadol (Kavarma? Iba hádam)… v podstate je to ako lečo, ale miesto klobásy sú tam kuracie kúsky a hríby. A zapekali to v trúbe… po pristátí na stole to ešte chvíľku bublotalo.
 12. Obrovské prázdne námestie a okolo neho obrovské komunistické paláce. Všetci tam pili nejakú oranžovú limonádu. Povedal som, že aj ja chcem takú. Starý dedko povedal, že oranžová neni, je len biela. Po 15 minútach som dostal toto (kým ostatným ďalej chodili oranžové). Za 3 eurá, to je ako keby v Bratislave stálo 7 eur. Inak čašníči v centre Sofie majú dosť na saláme, ani veľmi nepestujú cudzie jazyky. Tu čas necvála.
 13. Hustá fazuľová polievka. Veľmi hutná a nie veľmi komplikovaná (doma to tiež zvládnete). Hríby sa mi nepodarilo identifikovať, tie boli dobré.
 14. Tradičný „sausage with porcini“. Nesmierne zábavná položka v časti „starters“ v menu. Vedľa boli desiati hluční Španieli a dvaja si objednali toto. Mali ste vidieť tie pretiahnuté tváre, keď im na stôl doniesli tanieriky s Nitran salámom 🙂. To nečakali.
 15. Pivo Kamenitza na letisku. Začína to byť zúfalé 🙂
 16. A však Tuborga dobre poznáme.
 17. Pivo Zagorka. V mysli počujem reklamu „to najobyčajnejšie z obyčajných, čo obyčajne máme“. Toto je Sofia – nie je to pivná veľmoc.

Všetky obrázky k textom tu

O autorovi Zobraziť všetky články

admin