Play IT Budapešť 2015

 

Play IT Show je veľká herná show v Budapešti. Ešte väčšia – navštevníkov vraj bolo okolo 40 tisíc (a cosplay village bola teda len maličká časť toho celého).

Do Hunexpo hál sa spokojne zmestili aj kolotočári a hromada atrakcií, niektoré dokonca športového zamerania. Veľmi bohatý program. Ak odmyslíme tie gejmerské seansy :). V jednom rohu si dokonca rozložila šiatre miestna armáda – s ťažkou technikou, ozajstnými guľometmi atď., kde sympatické blonďaté vojačky podchytávali mládež a šľachovití náboroví seržanti dávali deckám do tela. Čo za zvrhlosť môže byť hneď vedľa vojakov v stane s označením VIP18+ a dvomi SBSkármi strážiacimi vchod?  Samozrejme, X-Boxy s hrami, čo premietajú na plátnach všade okolo :).

Podujatie je teda výborné… ak sa na neho dostanete :). Verejná doprava v Pešti sa v sobotu veľmi nevyznamenala. Žeby skolabovala z toho slabučkého snehu, čo celý deň padal? Podľa stránky (len z veľmi malej časti preloženej do angličtiny, ani lístok sa mi cez ich systém nepodarilo kúpiť, musel som si 2 x toľko zaplatiť cez rakúsky web) mal na výstavisko premávať autobus číslo 100 z konečnej stanice metra. Tú 100-ku som hľadal asi polhodinu (nemala na sebe napísané číslo, iba oznam no-smoking, nechápem kto by chodil v smokingu v takom počasí). Asi po hodinke čakania mi došlo, že vysnívaná 100-ka asi nepríde a že ten dav ľudí čaká už len na Godota. Jeden priateľsky vyzerajú Maďar len smutne pokrčil ramenami – Hungary – a ukázal mi ktorým smerom sa to dá dať pešo. No čo, zdravá prechádzka na čerstvom vzduchu človeka nezabije (aj keď má letné deravé botičky plné vody).

Čo sa týka cosplayu, tak hostí tam mali podľa mňa ešte o triedu lepších ako pred týždňom vo Viedni. Pugoffka z Ukrajiny, Shappi z Poľska, Astarohime z Ruska a zopár ďaľších hviezd, v podstate prvá východná liga. Cosplay Village bol taký malý stejdžík s non-stop programom a čiernou stenou. V kuse tam postával zástup cosplayerov a hromady návštevníkov, veľmi sa tam nedalo hýbať – záujem bol veľký, ako inak. Inak haly na tejto výstave boli extra temné :). Hádam kvôli hráčom, a tiež kvôli tomu, že stánky si svietili vlastnými farebnými lampičkami. No na fotenie tam bola tma ako vo vreci :). No i tak myslím, že som v našej galérke celkom vystihol ako to vyzerá s cosplayom u našich južných susedov. Tak šup na fotky.

Albumy z akcie sú až dva – jeden tu a druhý tu

O autorovi Zobraziť všetky články

admin