Podlaha v krčme

Majitelia podnikov typu barov a krčiem pri ich budovaní riešia aj otázku výberu vhodnej podlahy. Potrebujú totiž taký materiál, ktorý bude jednoduchým na údržbu, no zároveň dokonale doladí celkový dizajn daného priestoru. Z hľadiska funkčnej a dizajnovej stránky majú niekoľko základných možností.

Klasická keramická dlažba

Stávkou na istotu je výber klasickej keramickej dlažby. Jej povrch nevsakuje tekutiny, preto je ľahké ho udržať čistý a bez fľakov z rozliateho vína či piva. Aj preto je štandardná dlažba v baroch a krčmách najvyužívanejšia. Napriek množstve dostupných vzorov však občas môže nastať problém, že podlahu nejde dokonale zladiť s interiérom, najmä ak je ladený skôr do prírodného charakteru. Dlažba sa totiž s drevom nie vždy kamaráti.

Dlážkovica vyrobená z kvalitného masívneho dreva

Práve pre spomínaný prípad je do barov a krčiem vhodná aj drevená podlaha. Zabudnite však na jej lacnejšie napodobneniny, ktoré nedokážu zvládať zaťaženie a kladený nápor. Do úvahy prichádza jedine kvalitná podlaha dlážkovica, teda hrubé podlahové palubovky vyrobené z masívneho dreva. Mierna nevýhoda tohto materiálu v podobe nasávania vlhkosti, a teda aj tekutín, sa odstráni prebrúsením jej vrchnej vrstvy po položení na zem a nalakovaním. Tým vznikne hladký povrch bez pórov, ktorý vyhovie prostrediu podnikov. A samozrejme, dokonale doladí charakteristický tradičný dizajn s drevom v hlavnej úlohe.

Prírodný kameň

Ak na zem nechcete pokladať drevo, k drevenému interiéru sa hodí aj ďalší prírodný materiál, a to kameň. Tu sa však treba pripraviť na to, že cena za podlahu sa podstatne navýši. Navyše, údržba kameňa na zemi nie je práve najjednoduchšia.

Upravený betónový poter

Pre bary zariadené v industriálnom štýle je zaujímavou alternatívou podlahy upravený betón. Podlahu v tomto prípade tvorí len základný betónový poter, ktorý je obrúsený a natretý špeciálnym náterom na betón. Ním sa plocha zakonzervuje, zatiahnu sa póry a vytvoria sa podmienky na ľahkú údržbu.

O autorovi Zobraziť všetky články

admin