praggofest 2015

 

Asi 3 hodiny jazdy od moravských obcí Lednice a Podivín je Modrá škola v Prahe a tam mávajú miestni také tie stredne veľké cony. Sranda, že v takom veľkom meste nebýva niečo väčšie, ale nebýva všetko len o veľkosti, že.

Sme síce chlapi z doliny, ale aj tak nám prišlo zvláštne, že už vo štvrtok sa v škole neučí – a hrá na počítačoch. Ako ďaľšie čudáctvo nám  prišlo, že tam čapujú pivo a možno i dačo ostrejšieho. No a koľko gramatických chýb tam mali na ceduliach tamojší telocvikári a kuchárky v jedálni… a pred vchodom parkovala dodávka, z ktorej reproduktor hlásal Božie slovo. Takže – keď sme sa rozpozerali, bol už piatok podvečer a veľa sme toho (okrem pár kofol na rozhojdaný žalúdok) nestihli.

Ale niečo predsa. Napríklad prednášku a kvíz o Zaklínačovi. Mysleli sme si, že keď sme prečítali všetky knihy a každý deň vidíme 10 PR správ o trojke hre, že to dáme, ale starú belu – mladší borci sa ukázali oveľa zbehlejší v tématike (teda, nie úplne tí najkrpatejší dorastenci, čo tam od štvrtka rána do nedele večera kvasia pri počítačoch a mastia tie isté hry ako doma).

Prednášok boli hromady – v naozajstných triedach a učebniach, takže sa nám opäť vrátili nočné mory. V niektorých menších bolo pekne dusno. Inak veľká pochvala organizátorom za to, že zohnali pár uznávaných fyzikov a zopár tém bolo o vede. Paradoxne, z fyziky už nočné mory nemávame.

Cosplaye, čo máme nafotené v galérii sú z piatka – takže premiérovú súťaž PragoCosplay v sobotu sme nestihli. Ale podľa fotiek to vyzeralo presne tak, aký bol predpoklad – prvý ročník je vždy taký “začiatočnícky”, naozaj súťaživí cosplayeri sa hádam šetria na bratislavské AS-ko. Celé pozadie na pódiu inak bolo oblepené obrovskými škaredými reklamami, navyše, súťažiaci stoja rovno pri nich, takže nie sú ani rozostrené. Reklám tam vlastne všeobecne bolo v celej škole požehnane, Pražáci to proste tak majú radi a bez plagátov s upútavkou na prebiehajúcu akciu, by sa asi necítili dobre.

Ťažko povedať, či to bolo zimou alebo prirodzenou hanblivosťou Češiek, pomerne málo kostýmov bolo zo žánru boobies. Zato Star Wars a Star Trek stále letia.

A úplne na konci sme videli chlapíka, čo vysával koberec (sci-fi con) a stretli Froda (steampunk) v metre. Dovidenia, v DK Ružinove.

Celý album z akcie tu

O autorovi Zobraziť všetky články

admin