Ryucon 2015

 

V Krakowe síce bývajú aj väčšie cony (napríklad Magnificon), ale, čo keď prázdniny sú v júli. V obrovskom hice sme tak zablúdili do jednej školy, kde sa konal prvý ročník Ryuconu, takého menšieho/stredného stretnutia fanúšikov anime… Veľmi to pripomína Advik, keďže aj toto sa konalo v škole. Akurát v tej poľskej sa aj táborilo / spalo skoro na každej chodbe (pach neskutoczny). Program mali hádam obsiahlejší ako na AnimeShow, ale možno to tak pôsobilo len opticky v tučnom programe.

Inak bolo skoro všetko ako na Slovensku alebo v Česku… ak si odmyslíme tých po zuby ozbrojených poľských SBSkárov, alebo že vám nepredajú lístok bez nejakého preukazu :). Možno predajných stánkov bolo o čosi viac, a hlavne mangy tu majú hromady preložených titulov (na rozdiel od nás). A ani jedna manga v angličtine – dobré pre nich, horšie pre nás :). Takisto sa nám miestni zdali nejak viac vyplašení, ale za to mohla zrejme kombinácia našej mizernej angličtiny/poľštiny/slovenčiny/iného džavotania.

O cosplayoch sa toho až tak nedá veľa povedať – keďže šlo o menší con, tak si cosplayeri nenosili svoje hlavné práce, určite sa však našli aj lepšie veci (viď galérka hore). Bolo to ako ten Mangafest u nás pred mesiacom. Bolo úžasné teplo (jedna baba tam aj seriózne skolabovala), návštevníci sa ohadzovali vodnými balónikmi a vyvádzali v pristavenom detskom minibazéniku. Bublinkový čaj stál cca 2.5 eura a človek po ňom vysmädne ako na púšti, našťastie nám nejaká dobrá duša darovala dvojlitrovú minerálku za dve zloté, čo je skoro ako zadarmo.

Celý album z akcie tu

O autorovi Zobraziť všetky články

admin